Вирощування саджанців хвойних дерев

Хвойні дерева – оригінальна прикраса для саду. Через те, що ці дерева вічнозелені, вони будуть родзинкою взимку як на ділянці, так і в якості декорування забору власного дому зі сторони вулиці.

Найбільшою популярністю користуються туї, ялинки, кипарисовики, сосни, тиси, ялівці. Вони не потребують специфічного догляду та умов, їх дуже легко вирощувати із саджанців. І про те, як зробити так, щоб ці дерева та кущі саджанцями добре прижилися та гарно росли надалі, дізнайтесь далі зі статті. Або відразу звертайтеся до перевірених продавців саджанців, наприклад такого як інтернет-магазин Matla Flowers який самостійно вирощує у Тернополі саджанці хвойних дерев та кущів.

Підготовка ґрунту для висадки: розпушування та знищення бур’янів

Перш за все потрібно підготувати місце, куди будуть висаджуватись живці. Після визначення тут проводиться обробка землі від бур’янів. Потрібно якісно прополоти ділянку, якщо є паростки інших дерев – видалити їх. Далі обране місце бажано заздалегідь розпушити перед висадкою.

Не кожен ґрунт підходить для вирощування таких рослин. Його бідність та різноманітні домішки напряму впливають на спосіб висаджування. Якщо ґрунт бідний, то яму для саджанців викопують у 3-4 рази ширше і глибше аніж коренева система. Якщо земля пухка, родюча або в неї вносились раніше добрива – достатньо викопувати яму лише у два рази більшу за кореневу систему.

Ще одна умова – створення дренажу, який не тільки захистить від гниття коріння через зайву вологу, але й стане їх утеплювачем взимку. Для цього перед висаджуванням на дно насипають гравій, дрібну річну гальку об’ємом на 1/3 від розміру самої ями.

Перед посадкою важливо дізнатись яка земля підходить обраній рослині. Адже для деяких видів необхідно додавати багато піску, деякі полюбляють родючі та достатньо вологі місця висадки. Але для кожного виду варто придбати спеціальний ґрунт для хвойних дерев і саме ним засипати лунку, у який буде розміщено насінний матеріал.

Важливий крок – обробка та захист від шкідників та хвороб

Хоча хвойні рослини невибагливі, вони як і всі інші можуть хворіти та пошкоджуватись шкідниками.

Важливо ще до висаджування рослин у ґрунт оглянути саджанці на наявність хвороб, гнилі, грибків та шкідників. Заражені екземпляри краще не висаджувати – рослина не тільки скоріш за все загине, але й може заразити інші здорові кущі. Додатково перед висаджування бажано замочити коріння рослин на 2-3 години у розчині фунгіцида та обробити крону препаратами від шкідників.

Періодично для захисту рослини варто обробляти:

  • Бордоською сумішшю.
  • Розчином мідного купоросу.
  • Скором.
  • Стробі.
  • Фітоцидом.
  • Фітоспорином.

Ці препарати добре захищають рослини від інфекційних захворювань та грибків.

Задля профілактики ураження грибками і пліснявою необхідно контролювати, щоб у лунці рослини не було застою води. Також взимку краще нижні гілки покласти на цеглу або підняти на 15-20 сантиметрів від землі – щоб вони не закисали. Додатково необхідно регулярно підстригати кущі (щоб не було згущування) та своєчасно видаляти бур’яни навколо них.

Як придбати якісні саджанці хвойних дерев?

Рекомендуємо купувати саджанці у перевірених продавців, магазинах чи розплідниках. У таких місцях ви можете придбати не тільки якісні та здорові дерева, але й будете знати правильну їх назву, зможете отримати професійні рекомендації з висадки та догляду за ними.