Як консервувати огірки без солі: найпростіший спосіб

Як консервувати огірки без солі: найпростіший спосіб
Як консервувати огірки без солі: найпростіший спосіб

Як консервувати огірки без солі: корисна порада від Євгена Клопотенка

Нещодавно в Україні виник дефіцит солі. А через нього й ажіотаж у тих магазинах, де сіль ще залишалася чи куди її завезли. Сіль – актуальний продукт для тих, хто займається консервуванням влітку.

Раніше шеф-кухар Євген Клопотенко вже поділився з українцями своєю головною порадою про те, що робити, коли немає солі і чим можна її замінити.

Але багатьох, як і раніше, цікавить запитання, а чим замінити сіль, коли плануєш, наприклад, консервувати огірки або інші овочі.

“Наші люди вважають, що якщо вдома є сіль і гречка, то ми переживемо все, що тільки можна пережити. Але зараз уже світ змінюється і можна сказати, що, якщо у нас вдома є просто оцет і будь-яка крупа, ми можемо пережити все, що завгодно. Тому я раджу не закуповувати сіль тоннами, необхідно, щоб вона була рівномірно розподілена між усіма людьми і її вистачило для всіх”, — каже шеф-кухар.

Тим, хто планує консервувати огірки, Євген Клопотенко радить просто проварити їх у воді, додавши до неї спецій для смаку та оцту, та законсервувати. І все буде гаразд. “Наше головне завдання під час консервування продуктів – не дати бактеріям розвиватися. А оцет чудово справляється з цим завданням та вбиває всі бактерії”, — каже шеф-кухар.