Як позбутися вм’ятини на кузові: 5 ефективних способів

Вм’ятина на кузові авто може з’явитися в будь-який момент: від м’яча, необережної парковки, потрапляння в аварію, падіння гілок, бурульок та будівельних матеріалів. Майстри на СТО за допомогою професійних інструментів зможуть швидко усунути дефекти. Але відновити поверхню кузова можна також самостійно. Ознайомтесь із 5 ефективними способами, як прибрати вм’ятину, використовуючи прості пристосування.

1. Фен для волосся

Багато автовласників вже скористались лайфхаком, який передбачає використання фену для волосся, та відчули на практиці його дієвість. Для усунення пошкодження таким способом підготуйте ще додаткові матеріали:

  • гумові рукавички;
  • фольгу;
  • упаковку сухого льоду.

Краще використовувати потужний фен, який зможе створювати достатньо гарячий повітряний потік. Направте його на вм’ятину та тримайте пристрій кілька хвилин на відстані не більше 15 см, щоб достатньо розігріти поверхню. Надягніть рукавички для захисту рук від опіків та накрийте гарячу поверхню фольгою. Кубиком сухого льоду потріть її, щоб спровокувати швидке охолодження. Перепад температури викликає деформацію поверхні, що призведе до зникнення вм’ятини.

2. Вантуз

Вантуз є майже у кожному домі. Якщо немає, його краще придбати завчасно, бо він є надійним помічником у господарстві. Коштує він недорого, тому для видалення вм’ятин доречно використовувати не вживаний, а новий інструмент. Для відновлення поверхні виконайте такі дії:

  1. Закрийте гумовим клапаном вм’ятину.
  2. Налийте трішки води.
  3. Штовхайте вантуз уперед та тягніть у зворотному напрямку.

Повторюйте такі рухи до повного вирівнювання поверхні.

3. Пилосос

Якщо у господарстві є потужний пилосос, скористайтесь ним, щоб випробувати ще один ефективний спосіб. Підготуйте додатково пластикову ємність, виріжте у дні отвір та закрийте ним вм’ятину. Для герметичності з’єднання використовуйте скотч. У отвір вставте шланг пилососу та увімкніть його. Пристрій розпочне всмоктувати повітря та примусить металеву поверхню відновити первинну форму.

4. Магніт

Невеликих вм’ятин можна позбутися за допомогою магніту. Краще використовувати неодимові варіанти, бо вони найбільш потужні. Магніт загорніть у серветку, щоб уникнути прямого контакту з металевою поверхнею. Це може призвести до пошкодження лакофарбового покриття. Притуліть магніт до краю вм’ятини та розпочніть повільно його пересувати у напрямку до центру. Метал буде тягнутися за магнітом і таким чином вирівняється.

5. Киянка

Усунути дефекти можна, якщо обережно постукувати по вм’ятинам зі зворотного боку. Для цього використовується киянка. Цей спеціальний інструмент є різновидом молотка, у якого бойок вироблено із щільної гуми, полімерних матеріалів або дерева.

Якщо вм’ятина не піддається вирівнюванню, візьміть додатково дерев’яний брусок, загорніть його у тканину, прикладіть до пошкодженої поверхні та постукайте по ній спочатку киянкою, а потім молотком.