Як правильно облаштувати дитячу: 5 найчастіших помилок

Створюючи кімнату для малюка самостійно або за допомогою дизайнерів, батьки часто акцентують увагу на кольоровій гамі та зонуванні. Але про деякі інші нюанси забувають, допускаючи помилки. Наприклад, з бажанням вибрати найкраще для дитини, мамам і татам важко зупинитися на одному варіанті. Тож у маленькому приміщенні з’являються непотрібні предмети: громіздка шафа, пара комодів, шведська стінка, хоча крихітці немає й півроку. Пам’ятайте, що краще звільнити місце для ігор і вільного пересування. Адже в майбутньому можна без проблем докупити бажані предмети.

Ось ще чотири помилки, які допускають недосвідчені батьки:

  • Фантазійні елементи дизайну. Складні стилістичні прийоми не функціональні, захаращують простір і збирають пил, який шкодить здоров’ю малюка. Саме тому рекомендуємо відмовитися від багаторівневих стель із гіпсокартону та фігурних ніш. Особливо, якщо їхнє розташування планується біля ліжечка.
  • Занадто дорогі меблі. Шезлонг-гойдалка від італійських дизайнерів і комод у виконанні найкращого майстра країни – частий вибір люблячих батьків. Це і не дивно, адже діткам хочеться дати найкраще. Проте у результаті вони будуть чути «акуратніше, не подряпай», «не клей плакат на шафу». Радимо все ж дарувати дитині щасливе дитинство без невиправданих заборон через вартість речей. А дизайнерські деталі інтер’єру прибережіть до моменту, коли малеча підросте.
  • Меблі «на виріст». Облаштовуючи кімнату для новонародженого, пам’ятайте, що вона повинна відповідати віку чада. Доречні казкові та мультиплікаційні мотиви на стінах, спеціальні комоди і сповивальні столики, куди помістяться пляшечка для годування, підгузки та інші необхідні речі. Створюючи дитячу на багато років вперед, ризикуєте отримати безликий простір, що навряд чи зробить маля щасливим.
  • Ігнорування інтересів дитини. Єдина концепція інтер’єру – пріоритет у виборі дизайну квартири або будинку для багатьох батьків. Але якщо йдеться про дитячу, краще прислухатися до думки та бажань малюка. Вибирайте тематику, яка близька дитині. Надалі шпалери з мультяшними героями або робочий стіл у вигляді космічного корабля знайдете у спеціалізованих магазинах. А доповнити задум можна за допомогою деталей: мобіль на ліжечко, ящики і подушки за темою будуть доречні.

Так, вивчивши правила та основні помилки, ви точно створите казкову дитячу для свого малючка.