Як продавати рибу та морепродукти державним замовникам у 2022 році

Як продавати рибу та морепродукти державним замовникам у 2022 році
Як продавати рибу та морепродукти державним замовникам у 2022 році

Якщо ви продаєте рибу та морепродукти, можете швидко збільшити кількість потенційних замовників, якщо почнете працювати в електронній системі Prozorro. З її допомогою державні установи щодня проводять свої закупівлі, а постачальники отримують замовлення. Пропонуємо дізнатися, як співпрацювати із держзамовниками, щоб підвищити свій дохід у 2022 році.

Алгоритм проведення закупівлі риби та морепродуктів

Публічна закупівля містить такі обов’язкові етапи:

  1. Держзамовник публікує оголошення в системі Prozorro, де прописує який саме продукт і за якою ціною хоче купити. Це може бути не лише риба, а й, наприклад, закупівля м’яса, овочів, фруктів, круп тощо.
  2. Постачальники даного типу товарів надсилають у відповідь свої цінові пропозиції. У них вони прописують вартість, за яку готові продати необхідний продукт.
  3. Настає етап аукціону, в ході якого всі, хто надіслав свої пропозиції, змагаються між собою шляхом зниження ціни.
  4. Переможцем стає постачальник із найвигіднішою ціною. Із ним підписують договір про закупівлю.

У новому році процедура проведення закупівель залишиться незмінною, так що для участі достатньо вибрати цікаву закупівлю та підготувати цінову пропозицію.

Як брати участь у закупівлі морепродуктів та риби

Для участі у державному тендері необхідно виконати наступне:

  1. На сторінці пошуку закупівель Морепродукти оптом знайти ту процедуру, яка буде вам цікава. Для більш точних результатів скористайтесь фільтрами за ціною, містом, організатором тощо.
  2. Уважно прочитати тендерну документацію – файли, що додаються до опису закупівлі. У ній написані всі вимоги до постачальників, товару та інша інформація.
  3. Надіслати тендерну пропозицію, заповнивши відповідну форму. У ній вказати ціну, за яку ви можете продати товар, та додати документи, що підтверджують вашу відповідність вимогам замовника. Їхній перелік дається в тендерній документації.
  4. Дочекатися дня аукціону (дата вказана в описі тендеру) та взяти у ньому участь. Для перемоги потрібно запропонувати найвигіднішу ціну.

Будьте уважні на етапі аукціону та не впадайте в азарт. Багато новачків у гонитві за перемогою знижують ціну собі у збиток — так робити не варто. Якщо ви хочете краще орієнтуватися в тому, наскільки знижується вартість у ході торгів, використовуйте інструмент «Аналіз конкуренції» — він доступний на SmartTender.biz для зареєстрованих користувачів і показує аналітику з усіх закупівель Prozorro.

Наскільки вигідно продавати товари державним замовникам

На закупівлю продуктів харчування виділяються мільярди гривень щороку. Замовники таким способом можуть купити овочі та фрукти оптом, м’ясні та молочні продукти, напої, крупи та багато іншого. За статистикою Prozorro, успішні постачальники заробляють на закупівлі риби та морепродуктів від сотень тисяч до мільйонів гривень на рік, оскільки ця категорія є однією з найпопулярніших. За прогнозами, ситуація залишиться аналогічною і в 2022 році.