Як струм допомагає лікувати хребет і суглоби

Лікування струмом знайоме людству з давніх-давен, незважаючи на те, що електрику було приборкано лише в позаминулому столітті. Давні греки, наприклад, використовували для лікування природні джерела — морських мешканців. Чи варто говорити про те, наскільки ненадійним і небезпечним був цей спосіб.

Тисячі років не минули дарма. Сучасна електротерапія різноманітна, ефективна, а головне — безпечна. Поряд із лікувальною фізкультурою та масажем електростимуляція м’язів має неабияку лікувальну і профілактичну дію.

Показання до застосування електротерапії

В Інституті вертебрології та реабілітації повсюдно застосовують стимуляцію м’язів струмом різної напруги, сили і частоти за наявності хронічного і гострого болю, у період відновлення після травм і операцій. Курси такого лікування призначають, коли є захворювання нервової системи, хребта і суглобів, дисфункції м’язів, порушення кровообігу.

Неабияк ефективна міостимуляція для профілактики, а також під час медикаментозного лікування.

Проконсультуватися щодо вашого індивідуального випадку можна з лікарями IVR у таких містах України: Львів, Івано-Франківськ, Київ. Адреси відділень і телефони ви знайдете на сайті — https://ivr.ua/ua/elektroterapiya.

Однак електротерапія підходить, на жаль, не всім пацієнтам. Серед протипоказань:

  • захворювання серцево-судинної системи;
  • онкологія і новоутворення;
  • запальні та гнійні процеси;
  • вагітність.

Деякі пацієнти також мають індивідуальну непереносимість струму.

Кожній проблемі — свій струм

Проводячи діагностику і складаючи план лікування, лікар обирає серед приблизно двох десятків найоптимальніший вид струму.

Ампліпульстерапію застосовують для лікування суглобів і хребта. Коливання сильного і слабкого струму різної частоти проникають глибоко в тіло і чудово стимулюють тканини, що сприяє усуненню сильного болю й активізації відновлювальних процесів.

Для зняття м’язових спазмів фізіотерапевт може рекомендувати діадинамотерапію — лікування струмом низької напруги і високої частоти. Такі імпульси чудово розслабляють, усувають біль, зменшують запалення, нормалізують обмін речовин.

Сеанси електрофорезу призначають у разі лікування препаратами зовнішнього застосування. Електрофорез значно підвищує дію мазей, кремів, розчинів. Низькі частоти розширюють судини, що сприяє якнайкращому проникненню речовин у глибокі шари шкіри, м’язів, хрящів. Ця процедура настільки безпечна, що може призначатися навіть дітям.

Гальванізація покликана зменшити біль і набряк. Постійний слабкий струм усуває запалення і підвищує ефективність медикаментів.

Для лікування і реабілітації зазвичай призначають від 5 до 10 сеансів. Відчутне полегшення настає вже після першої чи другої процедури.