Як вибрати кухонну мийку

Кухня — те місце, де кожна деталь має величезне значення. З маленьких дрібниць складаються справжній затишок і комфорт. Правильна кухонна мийка робить усі етапи приготування страв, від підготовки продуктів до миття посуду, легкими та комфортними. Тому так важливо приділити особливу увагу її вибору.

Особливості будови кухонних раковин

Зона подачі холодної та гарячої води — одна з найважливіших у просторі кухні. Оскільки мийки настільки важливі, є величезний асортимент розмірів, форм, матеріалів, відтінків і комплектацій. Обрати ідеальний варіант не складно. Потрібно орієнтуватися на власні смакові уподобання та технічні особливості кожної моделі.

Кухонна раковина може мати різну форму:

  • круг — універсальна класика, що легко миється й має найбільшу місткість; але в неї не такий великий вибір дизайнів і секцій;
  • овал — той самий круг, тільки більш витягнутий;
  • квадрат — досить місткий, але кути додають складнощів під час прибирання;
  • прямокутник — вміщує значно більше предметів;
  • трикутник — кутова раковина часто невелика за габаритами, тому ідеальна для невеликої кімнати, де необхідно заощадити простір.

Також у продажі є нестандартні рішення з п’ятьма, шістьма й більшою кількістю кутів.

Раковини також розрізняються за кількістю чаш: від 1 до 4. Чим їх більше, тим зручніше. Можна розкладати різний посуд, мити окремо його та продукти. Але це суттєво впливає на ціну виробу.

Ще один спосіб класифікації мийок — за принципом встановлення. Усього їх чотири:

  • накладний;
  • врізний;
  • підстильний;
  • вбудований.

Перший тип найбільш бюджетний з усіх. При ньому раковина надягається зверху на кухонний модуль. Вагомий мінус — стики, у які може затікати вода. Тому потрібні пристінні бортики.

Для врізної раковини в стільниці робиться отвір. Краї чаші залишаються над робочою поверхнею. Це стильно виглядає і практично у використанні.

Підстильні моделі монтуються майже так само, але тільки знизу, створюючи рівну поверхню. Вони дуже гігієнічні та ідеально підходять для гладких і щільних стільниць із дерева, граніту або акрилу.

Вбудоване або інтегроване рішення встановлюється врівень із робочою поверхнею. Особливо виграшно воно виглядає на окремому кухонному острові, але воно найдорожче і складне у виконанні.

Вибір матеріалів

Мийка для кухні може бути зроблена з:

1. Нержавіючої сталі

Це міцний варіант, у якому легко надійно зафіксувати змішувач. Але на такій поверхні добре видно будь-який бруд і подряпини. Тому краще брати шорстку, а не матову раковину.

2. Штучного матеріалу (тектонайту)

Дуже міцний, легко миється й поглинає шум води. Має хороше співвідношення ціни та якості.

3. Кераміки (fraceram)

Виглядає привабливо, але досить масивна. Вона екологічно чиста, просто очищається, не деформуються від температури.

4. Фраграніту – гранітної крихти

Така мийка найміцніша й не боїться ударів. Але слід зазначити, що вона має велику вагу і потребує професійного монтажу.

Щоби вибрати кращу кухонну раковину, слід визначитися з бажаною формою, кількістю чаш, матеріалом і кольором, підібрати відповідний розмір. Для зручності відстань від країв чаші до раковини має становити не менше 5 см, а глибина — від 20 см. Далі треба переконатися, що на кухонний гарнітур можливо встановити конкретний виріб.

А найголовніше — знайти надійного виробника. Мийка Franke — інноваційне якісне рішення, що прослужить вам довгі роки. З нею ви будете отримувати справжнє задоволення від перебування на кухні.