Які бувають кольорові контактні лінзи: види та відмінності

Які бувають кольорові контактні лінзи: види та відмінності

Кольорові лінзи користуються величезною популярністю як серед людей з абсолютно нормальним зором, так і серед тих, хто змушений регулярно використовувати різні засоби для його корекції. Такі вироби допомагають змінити колір очей – зробити його більш яскравим nf насиченим або радикально іншим. Вони відрізняються багатошаровою структурою, у центрі якої знаходиться кольоровий прошарок. Іноді кольорові лінзи використовуються для маскування дефектів на поверхні ока, наприклад, більма, темних плям і пр.

Види кольорових лінз

Відомо три основні різновиди кольорових контактних лінз:

 • Відтіняючі. Такі моделі додають глибини, яскравості та насиченості природному кольору. Можуть трохи змінити відтінок очей. Найчастіше використовуються власниками світлої райдужки, адже на темній залишаються непомітними – мають прозору структуру.
 • Косметичні. Відрізняються непрозорою структурою, тому дійсно радикально змінюють колір очей. Можуть виявитися корисними власникам темної райдужки.
 • Декоративні. Ці лінзи повністю приховують природний колір очей, змінюючи його на зображення у вигляді тваринного ока чи різних інших картинок. Купити кольорові лінзи такого типу можна для створення сценічного та оригінального образу. Деякі виробники пропонують декоративні кольорові лінзи з ексклюзивним візуальним ефектом (наприклад, неоновим світлом або дзеркальним зображенням).

Кольорові контактні лінзи виготовляються абсолютно так само, як і звичайні м’які. Барвник надійно захищений з усіх боків, тому він не контактує з рогівкою та не може завдати їй шкоди.

Чи можуть кольорові контактні лінзи нашкодити?

Кольорові лінзи для очей можуть завдати шкоди лише тоді, коли аикористовуються:

 • без рецепта офтальмолога;
 • при наявності протипоказань;
 • довше рекомендованого терміну(без знімання на ніч, довше терміну експлуатації та ін.);
 • без дотримання належних правил гігієни.

У перерахованих випадках кольорові лінзи дійсно можуть завдати шкоди здоров’ю та стати причиною зниження гостроти зору чи виникнення ряду офтальмологічних захворювань. Також треба враховувати, що якщо ви вибираєте кольорові лінзи, ціна також відіграє важливу роль. Краще не купувати дешеві китайські моделі, адже вони можуть не відповідати стандартам якості та бути шкідливими для здоров’я.

Як вибрати кольорові лінзи у Києві та Україні?

Інтернет-магазин Ligrand пропонує широкий вибір кольорових контактних лінз на будь-який смак від всесвітньо відомих світових виробників, чия якість підтверджена на практиці багатьма користувачами з різних куточків світу. На нашому сайті можна легко замовити кольорові лінзи в Києві чи інших містах України.

Для вибору кольорових контактних лінз потрібно, у першу чергу, пройти огляд у офтальмолога. Така рекомендація актуальна навіть для людей з хорошим зором, адже підбирати лінзи потрібно за розміром, а у деяких випадках використання таких виробів може бути протипоказано. При виборі потрібно враховувати:

 • ступінь прозорості виробів та колір власних очей, так, власникам темнішою райдужки необхідні лінзи з самим інтенсивним рівнем фарбування;
 • оптимальний режим носіння (бувають двотижневі, місячні, квартальні);
 • колір власної шкіри та загальний тип зовнішності (для вибору оптимального кольору лінз);
 • рекомендації, зазначені у рецепті від офтальмолога.

Купуючи кольорові контактні лінзи потрібно також придбати спеціальний багатофункціональний розчин для очищення та контейнер для зберігання. Всі лінзи та аксесуари представлені у асортименті інтернет-магазину Ligrand.