Якщо ви плануєте оформити кредит: що важливо знати

Якщо ви плануєте оформити кредит: що важливо знати
Якщо ви плануєте оформити кредит: що важливо знати

Мрієте про подорож за кордон, але на втілення мрії не вистачає коштів? Сьогодні багато банків пропонують вигідні умови кредитування. Зрештою, кредитні кошти можна витратити на придбання побутової техніки, ремонт чи інші потреби. Наприклад, Індустріалбанк пропонує кредитну програму «Втілення Мрій». Ви можете отримати кредит на суму до 30 тис. грн на термін від 13 до 30 місяців. Однак остаточна сума кредиту залежить від розміру вашої заробітної плати за останні пів року. 

Не забувайте важливий нюанс: оформлення кредиту – це не лише кошти на здійснення мрії, а й додаткові витрати для того, хто позичає кошти. Тому, перш ніж підписати кредитний договір, варто зважити всі «за» і «проти». Адже, як показує досвід, якщо ви вчасно погасите перший кредит, тоді без проблем зможете оформити наступний. Крім того, часто незнання і фінансова неграмотність стають причиною оформлення невигідних кредитів і фінансових проблем.

Що важливо врахувати перед оформленням кредиту

  • Розмір кредитної ставки

Фінансисти розрізняють не тільки номінальну, але і реальну ставку. Так, номінальна не передбачає врахування інфляції.  А реальна включає рівень інфляції. Тобто номінальна ставка може бути 8%, а темп інфляції – 4%, то реальна відсоткова ставка буде становити 4% на рік.

  • Наявність додаткових послуг під час оформлення кредиту

Це можуть бути разові послуги, наприклад розгляд заяви на видачу кредиту. Крім того, це можуть бути інші платні послуги, і це не входить в рахунок погашення кредиту. Тому, перш ніж оформити кредит, з`ясуйте всю інформацію про приховані платежі.

  • Особливості умов погашення

Є різні способи, які дозволяють погасити кредит: виплати рівними частинами або ж за допомогою диференційованого платежу (в такому випадку відсотки нараховують тільки на розмір кредиту, який залишився. І з кожним місяцем сума платежу зменшується). Також обов`язково варто уточнити можливість погасити кредит достроково. Всі ці нюанси дуже важливо з`ясувати.

  • Яку валюту обрати

Як показує практика, це одне з ключових питань, яке часто задають ті, хто тільки планує оформляти кредит. Однак, як показує практика, кращий варіант – брати кредит в тій валюті, в якій ви отримуєте заробітну плату. Однак досі досить поширеною практикою є те, коли багато громадян отримують заробітну плату в гривнях, але кредити беруть в доларах. Однак в такому випадку можна втратити кошти через коливання курсу. 

Нюанси, які не варто ігнорувати

Оформляйте кредит тільки за умови, що він дійсно необхідний. Тому реально оцініть свої фінансові можливості. Проаналізуйте не лише варіант, коли у вас все добре і немає фінансових труднощів. Не забувайте, що сьогодні все дуже швидко змінюється і на лаві безробітних можуть опинитися навіть дуже сумлінні і відповідальні працівники з багаторічним стажем. Тому варто подумати про запасну подушку фінансової безпеки чи інші джерела доходу. Все це вбереже вас від непередбачуваних фінансових витрат та зайвих хвилювань!