Живе пиво: в чому особливість напою

Живе пиво: в чому особливість напою

В пивних пабах, барах та пивних ресторанах часто є напис «Живе пиво». Тому  виникає питання, в чому особливість напою та чим воно відрізняється від інших видів пива. 

Так, головна особливість цього виду напою – зовнішній вигляд і смакові якості. Зазвичай відтінок пива – янтарний, навіть трошки мутний, а піна тримається кілька хвилин. Ї висота може бути 5-7  см.

Якісне живе пиво має насичений смак, навіть трошки гірчинку. Якісне живе пиво віддає солодом, хмелем, але в ньому не має бути сторонніх домішок.  До речі, назва «живе пиво» не є офіційною, її не вказують у технічному регламенті виробників. Використання цього терміну є маркетинговою стратегією, яка дозволяє залучити додаткових покупців. Однак насправді цей вид пива правильно називати «непастеризоване».

Пастеризувати чи ні

Пастеризацією називають термічну обробку пива у процесі виробництва. Завдяки їй можна продовжити термін зберігання пива і при цьому зберегти смакові якості. Якщо пиво непастеризоване, то це означає, що воно не піддавалося обробці. Оптимальний термін зберігання – не більше 6-8 діб, обов`язково у закритому посуді. Однак саме цей вид пива є дуже корисним. Бо  під час пастеризації висока температура вбиває білки і вітаміни.

Також помилковим є твердження, що живе  і нефільтроване пиво, одне і  те саме. Однак живе пиво часто проходить процес фільтрації. Після цього у ньому не залишається осад від зернових культур, дріжджів, воно буде прозорішим. До речі, пивоварня «Уманьпиво» пропонує великий асортимент живого пива. Вся продукція перевірена та високоякісна.

В чому користь живого пива

На думку експертів, у цьому напої високий вміст вітамінів В1 і В2. А 300 мл пива поповнюють денний запас фолієвої та нікотинової кислот. Крім того, на думку японських вчених, у пиві є речовини, які пригнічують дію канцерогенів і захищають від раку. Також американські вчені стверджують, що живе пиво знижують ризик виникнення каменів у нирках. Однак не забувайте, що все добре в міру. Рекомендована норма – не більше 0,5 літра в день для чоловіків та не більше 0,33 для жінок.

Як правильно дегустувати

Для дегустації пива різних сортів найкраще підійде звичний пивний келих у формі тюльпана. Завдяки звуженій формі можна краще зібрати аромат напою і направити його прямо на ваші рецептори. Пити пиво краще великими ковтками.

До речі, пиво не має бути крижаним, його не потрібно тримати у морозильній камері. А деякі сорти смачніші саме при кімнатній температурі. 

Дотримуйтеся наших простих порад, і смак та аромат напою вас приємно вразять!