10 неправильних речей, які мудрі батьки не забороняють своїм дітям

10 неправильних речей, які мудрі батьки не забороняють своїм дітям
10 неправильних речей, які мудрі батьки не забороняють своїм дітям

Тема виховання дітей — вічна. Але сьогодні Тутка дізнався, які речі, котрі часто вважаємо неправильними, все ж варто дозволити дитині. Неймовірно, але психологи сходяться на думці, що більша свобода і воля дають свої плоди швидше, аніж заборони та жорсткі правила.

1. Обирати собі одяг

Хто хоч раз ходив з дітьми по магазинах, підтвердить — око починає сіпатися і рука терміново шукає в сумочці валер’янку. І звичайно, вам так не подобаються ті яскраві худі чи порвані джинси, але психологи радять дослуховуватись до дитячих бажань тому, що:

– так малі створюють своє “я”, працюють над своєю особистістю;

– дитина обирає те, що з радістю буде носити сама, а не ховати в найбільш віддалені закутки шафи.

2. Їсти шкідливу їжу

Будьмо відвертими: усі діти люблять чипси, сухарики, льодяники та чупа-чупси. І, ніде правди діти, заборона на них одразу скасовується, якщо дитина залишається не в полі зору батьків наодинці з цими смаколиками: вона пожадливо й одразу їх з’їдає.

Спеціалісти радять батькам іноді самим купувати таку їжу і давати її дітям вдома.

3. Сперечатися зі старшими

Дитині, а особливо молодшого шкільного віку, важливо пояснити, що не всі дорослі мають рацію, не всі з них є добрими та справедливими, тож не всіх варто слухатися.

Старшим дітям, як і дорослим, варто навчитися розрізняти грубість і зухвальство літніх людей, котрі, спираючись на свій вік, вдало можуть маніпулювати людьми. Будь-яку суперечку можна вирішити компромісом, тож навчіть дитину відстоювати свої кордони й спокійно висловлювати свою точку зору.

4. Бути безтурботним

Сьогодні психологи особливо стурбовані тим фактом, що серед дітей та підлітків зростає відсоток тривожних станів, депресій та психоемоційних розладів. Причину вбачають у складній шкільній програмі, де дитина старається “витиснутися на повну”, і у соціальних мережах, які диктують і нав’язують сумнівні стереотипи.

Так, сучасна дитина гостро потребує “нічогонероблення”. Забезпечте дитині вільну годинку і побачите, якою вона стане щасливою.

5. Рвати та бруднити одяг

У процесі пізнання світу, у грі дитина абсолютно не звертає уваги на свій зовнішній вигляд, тому легко може забруднитися чи навіть розірвати сукню чи кофтинку.

Звісно, дитячий одяг коштує недешево, і така дитяча недбалість роздратує будь-кого. Звертайте увагу малих на такі моменти, навчіть їх цінувати свої речі, вашу працю, але не сваріть — на прогулянку одягайте у простішу та дешевшу одежу.

6. Витрачати свої гроші на дурниці

 

Наукою визначено, що найчастіше діти розтринькують свої гроші на іграшки, забаганки й солодощі, а батьки, природно, через це дуже дратуються, і забороняють дитині це робити.

Психологи ж радять таке:

1) Ви дали синові чи доньці гроші — тоді зрозумійте, що від цього дня вони належать їм, а не вам, і саме їм вирішувати, що з ними робити.

2) Дитина, витративши гроші на дурниці, має сама зрозуміти, що вона марно їх розтратила, і так навчитися керувати своїми фінансами й бажаннями.

7. Займатися речами, для яких дитина вже доросла

Сучасні психологи засвідчують: діти почали швидше дорослішати. А що ви хотіли, якщо вони лише чують: “Що ти як дитина?”, “Давай швидше, вже не маленька” і так далі. Тож зовнішньо дитина може вже й виглядати дорослою, а ментально залишатися ще дитиною. Тож якщо син чи донька підтримують свої дитячі захоплення і мрії, не варто їх за це сварити. Нехай дитина займається тим, що їй близьке.

8. Прогулювати уроки

Ви мама чи тиран? Бачите, що дитина пригнічена чи стомлена, апатична чи розчарована чимось, — залиште її на день вдома, зателефонуйте до вчителя і поясніть всю ситуацію.

Найважливіше — психологічне та емоційне здоров’я вашого сина чи доньки, а не оцінки, і ми впевнені, що вчителі вас зрозуміють. А дитина, відчувши, що її розуміють та підтримують, навіть до школи буде по-іншому ставитися. Як і до вчителів, і, звісно, до вас.

9. Грати у відеоігри

Не все шкодить, навіть відеоігри. Приміром, як відома дітям “Балді” – безкоштовна відеогра на виживання, де дітям треба розв’язувати математичні приклади.

Один директор великої компанії зізнався, що в дитинстві батьки всіляко відгороджували його від відеоігор, бо вважали їх страшним злом. І сьогодні він не забороняє своїм дітям у них грати.

Психологи підтримують: мозок сучасної дитини набагато швидше сприймає інформацію з гри, аніж з мультфільму. Діти — нове покоління технологічної ери, і обмежити їх спілкування з ґаджетами сьогодні неможливо.

10. Створювати незручності

Батьки часто жаліються на “незручних дітей”, але скажіть, яка дитина для вас зручна? Та, яка мовчки виконує все, що ви їй накажете і рота не розтуляє? То така дитина штучна, і сама собі в дорослому життя навряд чи зарадить.

Неслухняні чи примхливі діти — челендж для батьків. Це без сумніву. Але не сваріть дитину за будь-який прояв індивідуальності: в дорослому житті такі риси точно будуть корисними.