10 причин їсти яблука кожен день

10 причин їсти яблука кожен день
10 причин їсти яблука кожен день

Після прочитання цієї статті ви дізнаєтеся, наскільки безцінні яблука для людства, і, швидше за все, з того часу будете наповнювати ними свої фруктові вази.

1. Профілактика хвороб серця

У яблуках міститься клітковина, яка здатна знизити рівень холестерину, накопичення якого призводить до закупорювання артерій і появи проблем з серцем. Крім того, в яблуках містяться антиоксиданти, що захищають серцево-судинну систему. Вони не дають жирам накопичуватися на стінках артерій і звужувати їх.

2. Знижують ризик розвитку діабету

Людина, яка в день з’їдає хоча б одне яблуко, менше ризикує страждати від діабету в порівнянні з тим, хто цього не робить. Справа в тому, що пектин, він же клітковина, що міститься в яблуках, допомагає регулювати ще й рівень цукру в крові. А все завдяки здатності вивільняти цукор і важкі метали.

10 причин їсти яблука кожен день
10 причин їсти яблука кожен день

3. Антиканцерогенні властивості

Антиоксиданти пригнічують молекули вільних радикалів, які найчастіше призводять до появи ракових клітин. А з’єднання, які знаходяться в яблучній шкірці, можуть зіграти вирішальну роль в профілактиці раку печінки, товстої кишки і молочної залози. За словами Оділь Фернандес, лікаря, який переміг онкологію: «Червоне яблуко отруює не тільки Білосніжку, але і рак».

4. Покращують здоров’я мозку

У яблучній шкірці міститься потужний антиоксидант кверцетин. Він сильніше за вітамін С в функції захисту клітин мозку від пошкоджень. Отже, всього одне яблуко в день сприяє збереженню хорошої пам’яті і запобігає різні неврологічні проблеми. 

5. Чистить зуби

Яблука – це природна щітка. Щільна м’якоть плоду допомагає очистити емаль, а кислоти, які в ньому містяться, – позбутися від бактерій, що викликають карієс. 

Звичайно, яблука не зможуть бездоганно вичистити порожнину рота, але точно будуть корисні в екстрених ситуаціях, коли під рукою раптом не виявиться щітки і зубної пасти.

6. Нормалізують роботу щитовидки

Яблука хоч і не морського походження, але в них теж досить йоду. Не стільки в самій м’якоті, скільки в насінні. Їх можна і потрібно з’їдати, щоб ліквідувати дефіцит йоду, але не більше шести зерняток в день.

7. Зміцнюють нерви

У яблуках містяться такі корисні для нервових клітин речовини, як вітаміни групи В, глутамінова кислота і фосфор. Всі вони допомагають легше справлятися з депресіями, хронічною втомою і апатією.

8. Подовжують молодість

Завдяки антиоксиданту вітаміну С, яблука можна небезпідставно називати “молодильні”. Вони допомагають продовжувати молодість нашої шкіри і підтримувати її тонус.

10 причин їсти яблука кожен день
10 причин їсти яблука кожен день

9. Допомагають схуднути

Не один десяток дієт заснований на яблучних перекусах. За рахунок великого вмісту клітковини і води яблука дійсно допомагають схуднути. До того ж вони мають чудову властивість “гальмувати” почуття голоду. Калорій в яблуках мало, зміст цінних вітамінів і мікроелементів – високий. Важливий нюанс: сидіти на яблучній дієті зі свіжих плодів можна тільки людям зі здоровим шлунком. Решті краще приймати їх в печеному вигляді.

10. Зміцнюють м’язи

Американські вчені довели, що яблука – один з кращих засобів запобігання атрофії м’язів: захворювання, від якого до цих пір не знайдено ліки. У шкірці яблук міститься кислота, яка може вплинути на хворобу. Вона сприяє збільшенню м’язової маси.