10 принципів виховання дітей в сім’ях знаменитостей (Деякі здивують навіть досвідчених батьків)

Про виховання дітей вже написано багато книг, опубліковано незліченну кількість статей, зняті сотні передач. Але у кожного з батьків власний підхід: хтось дозволяє малечі жити так, як йому самому хочеться, а хтось навпаки. І звичайно, нам цікаво, як виховують своїх дітей відомі особистості. І навіть незважаючи на те, що багато хто з них дотримуються традиційних методів виховання, окремо взяті приклади нерідко дивують.

Ми в впевнені, що кожен батько/мати знає, що краще для їх дитини, і пошукали методи виховання в голлівудських сім’ях: а раптом щось можна взяти на замітку?

1. Гвінет Пелтроу приймає ванну зі своїми дітьми

У актриси 2 дітей: син і дочка. Тут не розбалуєш: Гвінет дуже вибіркова в питаннях харчування, вона не дозволяє собі нічого «неправильного», тому і її маленькі члени родини позбавлені деяких кулінарних радощів. До того ж вони, як і їхня мама, їдять тільки продукти без глютену.

Хлопці вивчають відразу кілька іноземних мов, тому з раннього віку вони дивляться мультики іспанською або французькою. В одному з інтерв’ю Гвінет згадала, що приймає ванну разом з дітьми. За її словами, це допомагає їм стати ближче.

2. У сім’ї Бекхемів є особливий стілець покарань

Подружжя Бекхемів відрізняється хорошими манерами, і це передалося їх дітям, які виховуються зоряними батьками в строгості. Головне правило в будинку – це режим дня. Його зобов’язані дотримуватися всі молодші члени сім’ї без винятку. Вікторія завжди сама перевіряє дитячі домашні завдання і вкладає дітей їх спати.

Суворих покарань в сім’ї немає, ніякого рукоприкладства. Проте є особливий стілець покарань: якщо дитина провинилась, то сідає на цей стілець і розмірковує над власною поведінкою. Коли ж  усвідомлює свою провину, може встати і розповісти, який висновок зроблений із ситуації.

Всі 3 сина Девіда і Вікторії знають, що якщо не застелити ліжко, не покласти посуд в посудомийку, не поприбирати в своїй кімнаті, то кишенькових грошей не буде. Хлопцям ніщо не дається просто так. Все бажане потрібно заслужити справою: добре вчитися і виконувати домашні обов’язки.

3. Мадонна забороняє дочкам зустрічатися з хлопчиками до 18 років

У співачки 6 дітей: 3 рідних і 3 прийомних. Що стосується їх виховання, то тут все строго за правилами. Хлопці ні в чому не обмежені, але їх і не балують. Не можна їсти солодощі і мучну їжу – тільки правильне харчування.

У родині заборонено дивитися телевізор. За словами королеви поп-музики, там занадто багато сміття. Сюди ж відносяться газети, журнали і соціальні мережі. Неприбрані вчасно речі або ховаються, або відправляються в сміттєвий бак. А дочкам до 18 років заборонено зустрічатися з хлопчиками.

4. Анджеліна Джолі не дозволяє дітям спілкуватися з однолітками

У пари Джолі-Пітт 6 дітей: 3 рідних і 3 прийомних. На публіці всі тримаються гідно. Але і в цій родині багато правил і принципів виховання.

Анджеліна розвиває в дітях любов до тієї країни, де вони народилися (особливо це стосується прийомних дітей), і у хлопців навіть є вчителі для вивчення рідної мови. Джолі бере їх з собою в поїздки в бідні країни, щоб ті бачили, як живуть люди в поганих умовах. За словами зіркової мами, такі подорожі вчать дітей цінувати і поважати те, що вони мають, і піклуватися про інших.

Важлива умова у вихованні – індивідуальність кожного члена сім’ї. Не можна нав’язувати свою думку, адже дитина краще знає, що їй потрібно. Хлопці їдять, що хочуть і коли хочуть, ніяких обмежень і суворого правильного харчування. Щотижня всі ходять до психотерапевта, який допомагає розібратися в їх проблемах.

Дітям заборонено спілкуватися з однолітками. Навчаються вони вдома, а якщо і ходять на заходи, де можуть бути підлітки, то тільки разом з мамою.

5. Вілл Сміт розвиває в дітях відповідальність за своє життя

Вілл Сміт з дружиною Джадою є зразком для наслідування. Своїм дітям батьки надають повну свободу, не вказують їм, що робити: хлопці з раннього віку повинні приймати на себе відповідальність за своє життя. Також в сімействі практикуються спільні вечері. Як би не були зайняті члени сім’ї, на вечерю всі повинні з’явитися в обов’язковому порядку.

6. Кеті Холмс дозволяє дочці пити каву

Донька Тома Круза і Кеті Холмс Сурі вважається чи не найбільш примхливою дитиною Голлівуду. Мама нічого не забороняє дочці. Дівчинка лягає спати, коли захоче. Носить одяг, який сама собі вибирає. Дитині багато дозволено, і якщо вона пустує, то потрібно всього лише вказати їй на неправильні дії. Сурі може з’їсти будь-яку страву, яка їй сподобається, і вже з 5 років вона має право випити чашечку кави – звичайно ж, з дозволу мами.

7. Дженніфер Лопес дозволяє дітям у вихідні дні робити все, що вони хочуть

Дженніфер Лопес дозволяє дітям у вихідні займатися всім, чим вони хочуть: дивитися телевізор, грати в гаджети, зависати в планшетах. Але тільки за умови, що всі будні дні вони вели себе добре, інакше все буде під забороною. Також співачка і актриса не бачить нічого поганого в тому, що у вихованні їй допомагають няні.

8. Крістіна Агілера дозволяє влаштовувати безлад

Співачка навіть не намагається бути суворою зі своїми дітьми. Зірка купує все, що вони хочуть, і стверджує, що це допоможе їм стати впевненішими в собі. Також Агілера дозволяє влаштовувати бардак в кімнаті і порпатися в бруді: на її думку, це сприяє розвитку характеру і індивідуальності дитини.

9. Меган Фокс не дозволяє синам дивитися мультики

Три сина зірки поняття не мають, що таке сидіти перед телевізором, якщо мама зайнята своїми справами. Лише іноді їм можна подивитися фільм, тому що у фільмів є початок і кінець, а телевізор можна дивитися нескінченно – саме такої думки дотримується Меган. У житті дітей немає мультиків, а комп’ютер їм придбають тільки після досягнення 14-річного віку.

10. Ештон Кутчер і Міла Куніс НЕ дарують своїм дітям подарунки на Різдво

Зоряна пара не дарує доньці і сину подарунки на Різдво і просить близьких також не робити цього. А все тому, що Міла Куніс не вважає це свято дитячим. Також в будинку заборонені продукти з глютеном, ТВ і гаджети.

А яких методів виховання дотримуєтеся ви? Чи відрізняються вони від тих методів, які практикували ваші батьки?