13 найкрасивіших місць України, в яких неодмінно варто побувати

13 найкрасивіших місць України, в яких неодмінно варто побувати
13 найкрасивіших місць України, в яких неодмінно варто побувати

Насправді, Україна – дивовижна країна з найбагатшим туристичним потенціалом. Тут є на що подивитися: і гори, і водоспади, і тепле море, і безкраї степи, зелені ліси.

1. Гора Говерла

Найвища гора України. Її висота 2061 м над рівнем моря.

2. Село Ділове, Рахівський район, Закарпатська область

Географічний центр Європи в селі Діловому, неподалік Рахова.

3. Дендрологічний парк «Софіївка», Умань

Чудовий парк і найромантичніше місце! Один з найвидатніших творінь світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII – першої половини XIX ст.

4. Шацькі озера

Шацькі озера — група з понад 30 озер у північно-західній частині Шацького району Волинської області, у межиріччі Прип’яті й Західного Бугу, поблизу смт Шацьк. Шацькі озера розташовані серед лісових масивів, де побудовано багато санаторіїв і таборів відпочинку. Варто зазначити, що Шацькі озера міліють….

5. «Український Версаль», місто Батурин

Резиденція останнього гетьмана Війська Запорозького – Кирила Розумовського.

6. Підгорецький замок

Підгоре́цький за́мок — пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області.

7. Актівський каньйон

А́ктівський каньйо́н — провал серед голого степу, гранична прірва в кристалічному щиті. Розташований на річці Мертвовод, поблизу села Актового Вознесенського району.

8. Лемурійське озеро (Рожеве озеро)

Лемурійське озеро (Рожеве озеро) — озеро в Херсонській області України. Хоча цей туристичний маршрут не надто популярний серед мандрівників, та все ж сотні людей щороку приїздять сюди, щоб не лише помилуватися запаморочливими краєвидами, а й підлікуватися.

9. Олешківські піски

Одна з найбільших пустель на європейському континенті, що розкинулася в Цюрупинському районі Херсонської області.

10. Вилкове — українська Венеція в Одеській області

Місто Вилкове в Одеській області, також відоме під назвою «Українська Венеція», було засноване в першій половині XVIII століття.

11. Оптимістична печера

Це гіпсова печера, геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні, а ще вона занесена до Книги рекордів Гінесса як найдовша в світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та друга (після Флінт-Рідж-Мамонтової у США) за довжиною серед печер світу. Це складний за будовою лабіринт гротів, галерей та ходів, що мають різну форму та розміри. У верхній частині 20-метрового пласту гіпс має темно-бурий колір, у нижній – жовтувато-сірий. Освітлення, яке повсюди розташоване в кам’яниці додає їй магічного вигляду, зачарує навіть вибагливих мандрівників.

12. Тараканівський форт

Тараканівський форт важко назвати фортецею чи замком. Своїм зовнішнім виглядом він нагадує скоріше частину оборонної споруди, яка залишилась українцям після третього поділу Польщі в кінці XVIII століття.

Споруди дуже красиві, навіть загадкові, проте не забувайте дивитись під ноги, оскільки можна потрапити в глибокі ями та пастки. Також варто взяти з собою теплий одяг: в підземних тунелях дуже сиро.

13. Заліщики

На півдні галицького Поділля, над багатоводним Дністром, потапає в садах, повна краси і чару місцевість, колись повітовий центр – Заліщики.