14 жовтня 2018 вихідний – День захисника України: історія свята та привітання

14 жовтня 2018 вихідний - День захисника України: історія свята та привітання
14 жовтня 2018 вихідний - День захисника України: історія свята та привітання

У 2014 році президент України Петро Порошенко видав указ про офіційне святкування Дня захисника України 14 жовтня, на Покрову. А в березні 2015 року Верховна Рада прийняла відповідний законопроект і оголосила День захисника України від 14 жовтня вихідним днем.

Свято встановлено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості.

Однак в історії нашої країни 14 жовтня не вперше стає визначною датою:

14 жовтня: Покрови, День українського козацтва і захисника України

14 жовтня День захисника України. Привітання в віршах і прозі

Сьогодні вітаємо всіх військовослужбовців України. Ви — наші захисники, опора держави. Спокій наших домівок, спокій близьких — у ваших надійних, сильних руках. Прийміть вітання з найкращими побажаннями: добра, світлого настрою, професійних успіхів!

***

Мужність, честь, сила і відвага — тільки кращі з кращих взяли присягу в лавах Збройних сил України. Ви готові стати на захист своєї батьківщини, не втрачаючи жодної хвилини. У святковий день ми бажаємо Вам спокійного мирного неба над головою, щасливого особистого життя і заслуженого підвищення по службі.

***
З Днем захисника вітаю!
Мужності тобі бажаю.
Неба мирного над головою
І ніколи не пізнати бою.

***
Ти чоловік! Для нас опора!
Ти наш сімейний захисник
Сьогодні, завтра і учора
Коханий нами рятівник!

***
Зі святом державним тебе привітаю!
Відваги й наснаги тобі побажаю!
Досягнень високих і здійснення мрій
Побільше життєвих і світлих надій!

***

Щиро бажаємо всім мирного неба, міцного здоров’я, щастя і добра. Зі святом вас, шановні захисники Вітчизни.

***

Бажаю всім міцного здоров’я, родинної злагоди, миру і благополуччя, успіхів у повсякденному житті, чистого неба та усіляких гараздів.

***

Вітаємо Вас зі святом – днем захисника вітчизни! Ви – ті, хто завжди стоїть на сторожі нашого спокою та благополуччя. Ви – ті, хто не боячись, вступаєте в бій за першим покликом своєї країни, ті, хто широкою спиною закриває від усіх негараздів своїх дружин і дітей. Нехай прозвучать для Вас сьогодні слова подяки просто за те, що Ви є.

Покрова Пресвятої Богородиці 14 жовтня: традиції, прикмети та що не можна робити у свято