5 фраз, які варто казати собі у важкі життєві моменти

Труднощі в житті наздоганяють нас раптово, без попередження, і практично збивають з ніг. Вони мають безліч форм, і іноді навіть підтримка улюблених людей або мудрі книги не допомагають подолати негаразди.

Щоб пережити важкі часи, треба передусім мобілізувати всі свої внутрішні ресурси. Налаштувати себе на потрібний лад, практикувати спокій, прийняття і навіть подяку за те, що так відбувається. Повірте — все до кращого!

Життя рано чи пізно виведе вас туди, куди ви прагнете, але, коли ви відчуваєте, що готові впасти, повторюйте про себе ці фрази.

1. Я маю право трохи поплакати, але скоро знову буду сміятися

Емоційна розрядка дуже важлива для того, щоб пережити період скорботи, змиритися з невдачею, помилками, труднощами. Ніколи не стримуйтеся і не відчувайте вину за те, що ви пригнічені і вам не вистачає сил.

Але важливо пам’ятати, що це стан, необхідність «поглянути в очі нашим демонам», не повинно тривати дуже довго. Це не повинно бути постійним.

Прийняти те, що сталося, щоб рухатися вперед, щоб змінити ситуацію і себе. Ви заслуговуєте на те, щоб знову почати посміхатися.

2. Людина, яка найкраще може допомогти мені пережити труднощі, — це я сам

Вас можуть оточувати хороші друзі, уважний партнер і любляча сім’я, що піклується про вас. Однак ви повинні бути в змозі впоратися з цими моментами труднощей самі.

Без волі, без енергії, без надій вам буде дуже складно вийти з цієї темної кімнати, в яку ви потрапили. Слухайте тих, хто навколо вас, приймайте допомогу, але потім ви самі повинні запустити цей внутрішній процес подолання труднощів.

3. Я не можу змінити обставини, але можу змінити моє ставлення до них

Є речі, які неможливо уникнути: втрати, хвороба, розлука, відносини, які рвуться, незважаючи на всі наші зусилля…

  • Ніхто з нас не може контролювати на 100% ці труднощі і обставини, які іноді життя підкидає нам. Однак лише ми відповідаємо за наші думки.
  • «Не можу» повністю знерухомлює нас і приносить нам лише негативні емоції. У той час як «я зможу це» повністю змінює наш настрій і ми знаходимо нові сили.

Не забувайте про це!

4. Я почну жити, коли переступлю через свій страх

Коли ми переживаємо труднощі і негаразди, ми відчуваємо, що ці невидимі стіни руйнуються, залишаючи нас повністю беззахисними.

Ми повинні подолати цей страх і вийти за межі цього колись затишного кокона, який нас оточував.

  • Якщо ви боїтеся навіть подумати, що тепер з вами буде, після того, як ви перейдете цю лінію, то спочатку прийміть те, що сталося, а потім нагадайте собі, що життя триває, і ви разом з ним. Вперед!

5. Я повинна щодня дбати про свій спокій і внутрішній баланс

Тепер запитайте себе, коли в останній раз ви думали про свої почуття, потреби і ваш внутрішній світ?

Корисно ставити собі це питання кожен день. Якщо ми ставимо пріоритет потреби інших, ми починаємо нехтувати собою.

  • Коли настають важкі часи, ми повинні бути готові до них, і найкраща стратегія полягає в тому, щоб кожен день ростити наш внутрішній спокій, зміцнювати почуття власної гідності, самооцінку.

Не забуваючи, насамперед, що життя тече і все постійно змінюється. Подобається нам це чи ні, ми повинні стати частиною цього руху.

І насамкінець варто підкреслити, що ніхто з нас не може передбачити, коли настануть ці складні моменти і життя буде випробувати нас на міцність, тому необхідно знати, як «запустити» ці механізми життєстійкості, і ці фрази вам у цьому допоможуть.

Тому що, переживши шторм, ми обов’язково побачимо веселку!

Джерело