Абрикосовий джем: швидкий і смачний рецепт

Вітамінна основа цього фрукта — вітаміни А і С. Перший захищає шкіру від старіння, крім інших його заслуг, а другий, як відомо, доблесно охороняє імунітет людини, дозволяючи справлятися з вірусами і практично виключити ризик простудних захворювань.

У складі абрикоса міститься велика кількість йоду, калію, магнію та заліза. Ці мінерали мають важливе значення для серцево-судинної і кровоносної систем організму, завдяки чому цей фрукт важливо регулярно їсти тим, хто страждає анемією.

Вживаючи в їжу абрикоси весь сезон, ви не тільки підправити зір, але й істотно поліпшите стан печінки і щитовидки.

Інгредієнти:

На 1 кг абрикосів без кісточки:

  • 1 кг абрикосів без кісточки,
  • 0,5 кг цукру,
  • 0,5 ч. л. лимонної кислоти.

Приготування:

  1. Абрикоси помити, видалити кісточки.
  2. Скласти в каструлю для варіння, прошаровуючи цукром.
  3. Так заповнити всю ємність до верху. Залишити на декілька хвилин, щоб абрикосові часточки пустили сік (можна почавити їх трішки дерев’яною лопаткою). 
  4. Потім поставити на вогонь і варити, постійно помішуючи, 10 хвилин після закипання. Знімати піну.
  5. Зняти з плити й збити суміш блендером до однорідності (можна протерти крізь сито, позбавляючись від шкірки абрикосів).
  6. Повернути джем на плиту й додати лимонну кислоту, розчинену в 1 ст. л. води. Варити ще 20-30 хвилин (залежить від бажаної густини; чим менше ви варитимете джем, тим світлішим та прозорішим він буде).
  7. Готовність перевірити, крапнувши ложку варення на охолоджену тарілочку. Якщо краплина не розтікається, то заготовка готова.
  8. Потім одразу ж розлити джем в стерильні банки й закрити металевими кришами. Пепревернути догори дном та вкутати. Залишити джем в такому положені до повного охолодження.
  9. Взимку матимете шматочок літа в баночці ! 😉 Смачного!