Чи можна пити воду на ніч?

Вода – основа життя, вона дарує вам молодість і бадьорість. Деякі люди навіть ставлять собі нагадування на годиннику або на комп’ютері, щоб виробити звичку пити воду щогодини. Але як бути вночі, під час сну? Спати 8 годин без води – чи не занадто це довго? Можливо, варто випивати відразу по 2-3 склянки води перед сном? Шкідливо це чи корисно?

5 причин пити воду перед сном:

 1. Підтримка балансу. Вночі організм втрачає багато води разом з потом і диханням. Але ж у сплячої людини почуття спраги слабшає. І тим більше, їй не хочеться зайвий раз підніматися з ліжка, щоб сходити на кухню. Виходить, краще запастися водою заздалегідь – випити склянку води і поставити ще одну поруч з ліжком.
 2. Допомога травленню. Для правильного засвоєння їжі необхідна вода. Вона може вирішити проблеми з кислотністю шлунка, а в поєднанні з клітковиною – допомагає впоратися з запорами, викликаними зневодненням.
 3. Очищення. Вода допомагає «вимивати» токсини з організму. До речі, заодно вона дарує здоровий вигляд вашій шкірі. Дефіцит води може призводити до появи каменів у нирках і жовчному міхурі. Погіршується внутрішньоклітинний обмін речовин і відбувається накопичення шлаків. На їх виведення потрібна енергія, тому замість спраги виникає тяга до солоденького. А насправді вам просто не вистачає рідини!
 4. Користь для фігури. Цей пункт, звичайно, пов’язаний з попереднім. Але крім виведення шлаків, вода ще й займає місце в животі. Вона непогано втамовує апетит, хоча і не містить калорій – приємний факт з точки зору тих, хто не їсть після 18.00!
 5. Користь для серця. Згідно з дослідженнями американських вчених, у людей, які випивають понад 5 склянок води в день, ймовірність померти від серцевого нападу на 41% нижче, ніж у тих, хто випиває менше 2 склянок. Вночі ваше серце також вимагає турботи – так чому б не випити склянку води на сон грядущий?

Пиття води натще може послабити симптоми 22 хвороб. Ось вони!

Приводи для побоювань

 • Лінь. Якщо ви хочете спати спокійно, кавун або пиво на ніч вам явно ні до чого. А тут вода в чистому вигляді – кому охота вставати в туалет кожні півгодини? На це можна заперечити, що організм досить швидко тренується, і з часом ви будете вставати рідше. Не такі вже великі незручності в порівнянні з користю, яку ви можете отримати.
 • Набряки. Часто кажуть, що пиття води перед сном на ранок призводить до набряків. Звичайно, нікого не прикрашають «мішки» під очима … Але що якщо подивитися на питання інакше? Постійно відчуваючи брак води, організм починає панікувати і намагається утримати якомога більше рідини про запас. Тому, як не дивно, кращий спосіб позбутися від набряків – пити воду в достатній кількості. Спочатку набряки дійсно з’являться, але вже через кілька тижнів організм зрозуміє, що жага йому не загрожує, а значить, запасати воду не має сенсу. Однак врахуйте, що при деяких захворюваннях затримка води в організмі може відбуватися через порушення водно-сольового обміну.
 • Навантаження на нирки. Здорові нирки здатні пропускати через себе до 20 л рідини в добу. Правда, це стосується здорових нирок. При будь-яких захворюваннях – особливо нирок або серця! – споживання води потрібно узгодити з лікарем. Постійне відчуття спраги може бути першою ознакою початку цукрового діабету.
 • Вимивання корисних мікроелементів. В цьому дійсно є частина правди. Але, як правило, серйозно хвилюватися варто лише тим, хто випиває не менше 6 літрів води на добу! Нагадуємо, нормою вважається 2-2,5 літра.

Чому важливо пити багато води на роботі і як цього досягти

Корисні поради:

 • Не пийте відразу багато і не поспішайте – пийте маленькими ковтками, щоб не додавати ниркам зайвої роботи.
 • Не пийте занадто холодну воду – це загрожує простудними захворюваннями і веде до уповільнення обміну речовин.
 • Не пийте і дуже гарячу воду – по-перше, це псує зубну емаль, а по-друге, обпікає горло і стравохід, приводячи до підвищеної чутливості шлунка.
 • Якщо побоюєтеся набряків, притримуйтесь загального правила – пийте воду як мінімум за 30 хвилин до сну.
 • Заведіть звичку випивати склянку теплої кип’яченої води натще відразу після пробудження – це швидко наповнить вологою клітини і допоможе вивести з організму продукти розпаду.
 • Не забувайте про важливість індивідуального підходу. Ставтеся до свого здоров’я з максимальною турботою і увагою, а в разі найменших сумнівів не соромтеся звернутися до лікаря – разом ви точно знайдете правильне рішення!