День Державного прапора України: дата, історія і привітання

День Державного прапора України 2018: дата, історія і привітання

23 серпня відзначається День прапора України. Це загальнодержавне українське свято, яке, як зрозуміло з назви, присвячене державному символу – прапору України.

День державного прапора України було встановлено на честь багаторічної історії створення України, державної символіки нашої незалежної країни, а також з метою виховання поваги громадян до державних українським символам.

Це свято було встановлено в 2004 році, згідно з указом тодішнього президента Леоніда Кучми.

А через 5 років, в 2009 році, третій президент України Віктор Ющенко вніс зміни цього указу, організувавши офіційну церемонію, згідно з якою цього дня щорічно прапор піднімається по всій Україні.День Державного прапора України 2018: дата, історія і привітання

Як відзначається День прапора України

На честь цього свята в багатьох містах України проводиться комплекс урочистих і просвітницьких заходів, присвячених історії українського прапора та інших державних символів України, тематичних конференцій, круглих столів.

День українського прапора: чому жовто-блакитний?

Традиційно розшифровка кольорів національного українського прапора дуже проста і наочна: жовтий колір символізує стигле колосисте хлібне поле, а блакитний – ясне і мирне небо над ним.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про День прапора України: цікаві факти про символ країни.