Довічне жироспалювання. Як же позбутися зайвих кілограмів?

Довічне жироспалювання. Як же позбутися зайвих кілограмів?
Довічне жироспалювання. Як же позбутися зайвих кілограмів?

Довічне жироспалювання

Кожен з нас завжди мріяв мати гарну спортивну фігуру, але набридлий зайвий процент підшкірного жиру багатьом заважає досягнути цієї мети.

Як же позбутися зайвих кілограмів?

Відповідь на це питання з першого погляду на диво проста: відповідний раціон харчування і фізична активність. Та чому ж тоді така велика кількість людей так і не досягає омріяного зовнішнього вигляду? Зазвичай, це відбувається через недостатню проінформованість і відсутність точного плану харчування особисто для кожної людини. Всі ми унікальні, а саме тому, не є прийнятним копіювання для себе якихось популярних новомодних дієт, якщо ви сподіваєтесь на гарний результат. Саме правильний раціон харчування є першим етапом у схудненні, адже це десь 70% вашого успіху.
Що ж, почнемо з того, що, можливо, й привабило вас в цій статті, а саме з назви: “довічне жироспалювання”. Це дійсно можливо, за умови великого бажання і грамотного виконання всіх порад. По-перше, запам’ятаймо головний постулат для схуднення:”Треба витрачати більше калорій ніж споживати”. На цьому водночас легкому і важкому законі тримається весь процес. Головне, що хотілося б виділити – це поширена ситуація, в якій люди сприймають дієту як щось короткочасне, що є категорично неправильно. Дієта повинна стати вашою гарною звичкою, з якою ви не повині розлучатись мінімум на півроку. Це термін, за який ваш організм переналаштується на ваш новий стан тіла і навіть почне вам допомагати. Тобто, якщо після такого великого терміну в вас будуть помітні результати(а як їх досягти, а не просто себе обмежувати – далі) і ви з’їсте якісь солодощі – це не піде на шкоду вашій фігурі, адже організм вже переналаштований на вашу нову вагу (звичайно ж, якщо ви не з’їсте багато, адже це не магія).

Чи не зашкодить це здоров’ю?

Ні в якому разі, якщо ви будете дотримуватись власної дієти. Ніколи не можна обмежувати себе одним чи двома продуктами, робити надто малу денну калорійність, бо це призведе до набагато стресовішої ситуації нашого організму, ніж нам потрібно та покаже нам зовсім протилежний результат. Також не можна повністю прибирати одну із складових всіх продуктів – білки, жири та вуглеводи, адже кожен компонент життєво необхідний правильному функціонуванню організму.

Чи можна дізнатись точно, скільки ми витрачаємо калорій за день?

Ні, і ніякі калькулятори вам не допоможуть, бо всі вони будуть показувати зовсім різні цифри, а тому, орієнтуємося тільки на практику.

Як же розробити своє власне меню?

Першим є встановлення свого особистого середнього споживання калорій на день. Для цього ви чотири дні їсте як завжди, але зважуєте і записуєте  калорійність та бжу  (білки, жири і вуглеводи) кожного продукту. Через ці чотири дні ви маєте додати результати кожного дня і поділити їх на чотири. Ця цифра є вашим середнім споживанням калорій на день і що найголовніше – є вашою відправною точкою. Від цієї точки ви далі “відщіпуєте” непотрібні продукти чи замінюєте їх для зниження денної калорійності. Меню на кожен день має бути приблизно однаковим для того, щоб уникнути різної кількості калорій кожний наступний день. Саме такі перепади кількості калорій є одною з причин відсутності результату. Визначити потрібну для себе кількість калорій можна тільки на практиці. Для цього ми стаємо на ваги і запам’ятовуємо результати. Після зваження треба неділю харчуватись тільки по своїй схемі, не дозволяючи собі більше нічого. Через неділю дізнаємось свою нову вагу: якщо цифра зменшилась на один чи пів кілограма – добре, продовжуємо харчуватись так само, якщо ні – зменшуємо калорійність за рахунок вуглеводів ще трохи і чекаємо наступної неділі.
Довічне жироспалювання. Як же позбутися зайвих кілограмів?
Довічне жироспалювання. Як же позбутися зайвих кілограмів?

Що ж ми обов’язково прибираємо в нашому раціоні?

Найголовнішим чином – цукор, нічого гарного в ньому немає. Якщо підсоложувач вам все-таки потрібен, то можна використовувати цукрозамінник.
Також зі свого раціону ми прибираємо всі цукерки та хлібобулочні вироби. Такі продукти майже повністю складаються з простих вуглеводів, що й відкладаються в наших боках. Існує міф, що для схуднення треба прибрати сіль та спеції. Ні в якому разі. Сіль потрібна нашому організму, а отже її використання є необхідним, але в невеликих кількостях. Спеції ж навпаки сприяють схудненню. Дуже гарним є викориснання кориці, імбирю і червоного перцю.

Значення бжу продуктів

Білки є будівельним матеріалом для наших м’язів і не йде в жирові відкладення, а отже скорочувати число білків ми не будемо, а навіть навпаки: дуже вуглеводну їжу заміняти білковою. Жири ми маємо скоротити до одного граму на кілограм вашої ваги, адже жири є дуже калорійними: 9 ккал на 1 грам, коли в білках і вуглеводах 4 ккал на 1 грам. Переважно слід вживати не тваринні, а рослинні жири, бо саме вони тримають у гарному стані наші нігті, шкіру та волосся. Залишаються вуглеводи, саме вони підпадають під скорочення, бо головним чином впливають на процент нашого жирового прошарку. Залишаємо продукти з складними вуглеводами і великим вмістом клітковини. Найбільшу кількість вуглеводів з розрахованої на день норми треба з’їсти зранку. В цей період їжа швидше переварюється і вуглеводи підуть для активного початку дня. Ввечорі ж бажано їсти тільки білки.

Прискорення метаболізму

Якщо ви прислухалися і вибрали для себе довгострокову дієту, то важливим є раз на півтора-два місяці влаштовувати для себе вуглеводну загрузку, що триватиме п’ять днів задля прискорення метаболізму, що міг трохи знизитись через меншу кількість споживання вуглеводів. Також, якщо є можливість, то краще їсти часто і маленькими порціями. Таке дробне харчування також допоможе вашому обміну речовин протікати швидше.

Інші рекомендації

Також окрім харчування є ще декілька рекомендацій для схуднення і отримання гарного тіла. Зранку перед їжею виконуйте вправу “вакуум” десять-п’ятнадцять разів,  інформацію про техніку виконання дуже легко знайти в інтернеті.  Ця вправа гарно позначається на зовнішньому вигляді вашого живота і пресу, а також гарно впливає на травну систему. Після вправи треба випити склянку води для правильного запуску роботи організму, а кількість випитої води за день повина бути не менше шісти склянок, це може бути в тому числі і чай.

Фізична активність

Для гарного жироспалювання ідеальним тренуванням є низькоінтенсивне інтервальне кардіо в якому тридцять хвилин тренування і тридцять відпочинку. Також не слід забувати про тренування в спортзалах з вагою, адже саме такі тренування створюють гарну фігуру і розвивають м’язи, а чим розвинутіші м’язи – тим кращий метаболізм.
Цю тему можна розвивати все більш і більш детальніше і наштовхуватись на велику купу протиріч. У цій же статті ви прочитали головні рекомендаціі, тож далі залишається тільки побажати удачі ! 😉
Автор: Вікторія Сеніна
Довічне жироспалювання. Як же позбутися зайвих кілограмів?
Довічне жироспалювання. Як же позбутися зайвих кілограмів?