Пилова хмара з Сахари накриває Україну. Про це повідомив синоптик Валерій Латуха.

“Щільна пилова хмара з Сахари накриває Україну. Цього разу вона насувається із Заходу, з території Польщі”, – повідомив він.

За словами синоптика, аерозолі (частинки в повітрі – УНІАН) загрожують здоров’ю людей при вдиханні людьми, особливо хворими на астму чи іншими респіраторними захворюваннями.

“Аерозолі також впливають на погоду та клімат, охолоджуючи або зігріваючи Землю, допомагаючи або запобігаючи утворенню хмар”, – розказав він.

Як захиститись від забрудненого повітря

За таких умов фахівці рекомендують населенню, яке належить до групи ризику (хронічні захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції, захворювання серцево-судинної системи), утриматися від перебування на вулиці, зачинити вікна. Якщо є нагальна потреба вийти на вулицю, слід взяти із собою чисту воду та захист для дихальних шляхів.

Як повідомляється, супутники спостереження за Землею вловлюють дві щільні хмари пилу: одна рухається на північний схід над Середземним морем до Європи, а інша на захід над Атлантичним океаном.

За даними видання, європейська хмара вже досягла півдня Іспанії, Корсики і більшої частини Італії. 13 липня вона поширилася далі на північний схід у бік центральної Європи, Словенії, Хорватії та іншої частини Балканського півострова та Греції.

15 липня її частини, як очікується, поширяться далі в північно-східну Європу і Скандинавію.

Друга хмара рухається на захід в Атлантичний океан, зачіпаючи всі острови на захід від Марокко і Західної Сахари. Хвилі пилу, підняті за останні пару днів, вже досягли Карибського моря.

Джерело