Коко Шанель — революціонерка в світі моди !

Коко Шанель — революціонерка в світі моди !

Габріель Бонер Шанель – геніальний французький модельєр, легендарна жінка, яка вчинила революцію в світі моди, поєднавши простоту та розкіш, практичність з вишуканістю. Тоді чому Коко? Звідки таке взялось? Співала вечорами в кабаре свої улюблені пісні «Ko Ko Ri Ko» і «Qui qu’a vu Coco».І саме як Коко здобула світову славу. І не біда, що не реалізувалась як співачка. Та хіба вона мріяла про це? Мода, ось що полонило її… Вже в 18 років працювала помічником продавця в магазині одягу. А в кабаре, де виступала у вільний від роботи час, зустріла чоловіка до якого переїхала жити, а після ще одного… І ось вона має власний магазин шляпок. В той час модисток було багато, але саме в її магазині була нескінченна черга. Уявіть, у дівчини, яка не мала абсолютно ніякого досвіду в цій справі.

О, Шанель, нам багато за що потрібно тобі дякувати!

Наприклад, за невеликі сумки прямокутної форми на ланцюжку. Базові кольори дають можливість поєднувати їх з будь-яким образом, а ланцюжок дарує необхідну практичність, просто повісивши сумку на плече. Та й сам розмір найоптимальніший. Достатньо місця для найнеобхідніших речей.

Коко Шанель — революціонерка  в світі моди !
Коко Шанель — революціонерка в світі моди !
Коко Шанель — революціонерка  в світі моди !
Коко Шанель — революціонерка в світі моди !

Ще одне «дякую» за Chanel № 5. Назва цих парфумів лунає повсюди. І так багато бажаючих стати одним цілим із запахом з магічної коробочки. Ні, винахідником їх була не сама Шанель, а російський емігрант Ернест Бо. Він запропонував їй обрати аромат із наданих флаконів. Ідеальний смак Коко не підвів, флакон, на який вона вказала, зачарував весь світ.

Коко Шанель — революціонерка  в світі моди !
Коко Шанель — революціонерка в світі моди !

І звісно, особлива подяка за маленьке чорне плаття. День чи вечір? Театр чи робота? Маленьке чорне плаття завжди під рукою і тільки вміло підібрані аксесуари зроблять вибір в яке саме місце його одягнути. Так, це дуже зручно та економно. Ще одне підтвердження, що маючи смак та відчуття стилю можна виглядати чудово, витрачаючи мінімум коштів. Головне завдання – обрати плаття, що найкраще підкреслить фігуру. А далі просто вміла гра… Ниткою перлів, які так обожнювала Шанель, яскравою хустинкою, тонким ремінцем…Та багато іншого, адже маленьке чорне плаття – це величезний простір для фантазії. І з кожним її проявом воно буде виглядати зовсім по-різному.

Коко Шанель — революціонерка  в світі моди !
Коко Шанель — революціонерка в світі моди !

Коко Шанель завжди говорила: «Розкіш повинна бути зручною, інакше це не розкіш». І у своїй роботі завжди притримувалася цього принципу. Часом оточуючі ніяк не могли її зрозуміти. Одяг мадемуазель Шанель все більш був схожий на чоловічий (при цьому ще більше підкреслюючи жіночі принади), а коротка зачіска завжди залишалася невід’ємним елементом її образу, в той час, коли жінки носили виключно довге волосся. І до всього цього вона додала моду на засмагу. Це шокувало, але дуже швидко бралося у приклад.

Життя Коко завжди було загадкою і задавала вона їх самостійно, постійно вигадуючи факти. Біографи цікавилися якого року вона народилася. Таке безглузде запитання жінці, і хіба можна її корити, що вона всього лиш на 10 років відійшла від істини?

Біля неї завжди було багато чоловіків і вона часто використовувала їх для власних цілей. Та завжди повторювала: «Так ось що таке слава: самотність». Прожити все життя із своєю людиною їй так і не вдалося. І навіть тоді, коли герцог Вестмінстерський запропонував їй руку та серце, вона промовила: «На світі повно всяких герцогинь, але тільки одна Коко Шанель». Перетворивши моду в сенс свого життя. І гордо говорячи: «Я не займаюся модою. Я сама — мода!»

Автор: Виктория Ремская