Медсестра італійської клініки розповіла правду про коронавірус (аудіо)

Медсестра приватної лікарні в італійському місті Брешіа Ірина Овсіянич, яка працює у відділі ізоляції, розповіла правду про коронавірус, застерігши українців.

За словами медпрацівниці, що 10 днів тому лікарня, в якій вона працює, почала брати активну участь у ліквідації коронавірусу та допомозі пацієнтам.

«Це дуже серйозна проблема. Пацієнти поступають у тяжкому стані, їх є надзвичайно багато. Чимало з них потребує механічної вентиляції. На жаль, у закладі механічних вентиляторів є одиниці, а людей поступає десятки», – розповіла Ірина Овсіянич.

Вона зазначила, що державна лікарня, яка розрахована на 1, 5 тис. місць, уже заповнена – усі 8 поверхів. Недоторканими залишилися тільки пологовий і педіатричний відділ, частково кардіологічний і хірургічний.

Почалося, каже жінка, все з маленького відділу, а потім усе розширилося.

Медсестра акцентувала на тому, що пацієнти поступають у тяжкому стані та багато з них умирає, особливо це стосується людей старшого віку. «Наймолодший, який поступив сьогодні вночі, 30.03.1977 р.н.. Він поступив із червоним кодом із швидкої та мав серйозну дихальну недостатність», – додала Ірина Овсіянич. Пацієнта підключили до системи штучного дихання, і на ранок він почувався вже краще.

Деяким тим, хто старший і має хронічні патології, лікарі просто пишуть «не реанімовувати». «Мусимо робити і такий вибір на сьогодні, бо дуже багато людей потребує одночасно. Медична система тріщить по швах. Персоналу не вистачає. Багато медсестер, які навіть не були у відділі ізоляції, похворіли», – розповіла вона далі.

Тож в Італії запровадили посилений карантин, на дорогах патрулюють поліцейські та вибірково зупиняють машини, перевіряючи, хто куди їде. Треба писати автосертифікат про те, куди їдеш та з якої причини, додала пані Ірина.

У супермаркети запускають по кілька чоловік і звертають увагу на те, щоб люди дотримувалися дистанції. Наприклад, у селі, в якому мешкає жінка, дозволяють зайти одночасно вісьмом людям.

Закрито всі розважальні заклади – бари, ресторани тощо.

«Якщо прийде (коронавірус, – Ред.) в Україну, ви собі не дасте з цим раду», – зауважила Ірина Овсіянич.

В Італії на боротьбу з коронавірусом ідуть величезні кошти. Це зумовить «економічну діру», але про неї з огляду на обставини зараз ніхто й не думає.

«Тому вам ввели карантин. Це не означає, що ви зараз усі дружно зберетеся і підете в кіно, бари чи піцерію й будете влаштовувати собі якісь гулянки. Поставтеся до цього серйозно», – наголосила вона.

«Якщо люди приїжджають з Італії, ізольовуйте їх, а не кидайте камінням. Якщо в когось із них є якісь симптоми, тобто температура, сухий, але глухий і глибокий кашель, обовязково ізольовуйтесь. – Рекомендує медсестра. – У лікарню ідіть у тому разі, якщо маєте проблеми дихальні. Мінімізуйте всі соціальні контакти».

Джерело