“Мені вже пізно”: дорогі жінки, припиніть принижувати себе віком!

"Мені вже пізно": дорогі жінки, припиніть принижувати себе віком!
"Мені вже пізно": дорогі жінки, припиніть принижувати себе віком!

«Мені вже пізно». Скільки разів я чула ці слова у своєму кабінеті. Та й не тільки в ньому. Чула від жінок. І ніколи від чоловіків.

«Мені вже пізно вчитися, як же я сяду на студентську лаву у свої 35?», «Мені вже пізно думати про кохання, півкарбованця на носі», «я зустрічаюся з чоловіком на 6 років молодше себе, але мені не комфортно, що скажуть люди, я ж старша за нього», «я не можу носити короткі спідниці, вони мені вже не за віком».

Вік. До нього у нас в суспільстві чомусь три ставлення – «вже пізно», «ще рано» або вік ретельно приховується. Щоб ніхто не казав, що тобі рано, а що пізно.

Чомусь у нас геть відсутнє поняття «вчасно». Все, що відбувається з нами це «вчасно» тому, що відбувається саме тоді, коли ми до цього готові. До когось любов приходить разом з п’ятдесятирічним ювілеєм, просто тому, що раніше ти була не готова до неї, було не до кохання.

Комусь не було як вчитися в двадцять, оскільки вибір був зроблений на користь сім’ї і дитини, але в тридцять п’ять якраз є вільний час і сили. А хтось закохується в людину молодшу за себе, адже почуття паспорт не перевіряють.

Хтось не носив короткі сукні у вісімнадцять, тому що вважав себе товстою і непривабливою, а в сорок раптом виявив стрункі довгі ноги і хоче їх показати.

Але тут же на жінку навалюється цей моторошний шепіт «пізно», «не за віком». Звідки він звучить? Давайте пройдемося по сторінках таблоїдів.

«50-ти річна Джанет Джексон вагітна. Вона поправилася на 43 кг і ховає свої форми під мусульманським одягом». Який жах, стара, товста і вагітна. А що робити жінці, яка завагітніла у свої 40 або 45, або 48? Аборт? Просто тому, що суспільство вважає її надто старою, щоб народити дитину і лякає всякими страшними хворобами?

Чому ніхто не радіє, не каже «молодець, ти народиш здорового малюка»? Адже медицина зараз дозволяє контролювати і регулювати перебіг вагітності. «34-річна Анна Сєдакова вагітна третьою дитиною. Ім’я батька приховується.

Нагадаємо: Анна вже виховує двох дочок від різних чоловіків. Теж кошмар. Не дуже стара, але незаміжня, народжує дітей від різних чоловіків. Ще має нахабство бути щасливою. А не ходити з особою Марії Магдалини.

Йдемо далі. «47-ти річна Дженніфер Лопес закрутила роман з молодшим на 17 років музикантом. І з’явилася на церемонії Греммі в відвертому сексуальному вбранні». Стара, але, зараза, щаслива, ходить тут дупою крутить, ще й молодого коханця завела.

А якщо Джей Ло у свої 47 виглядає так, що дасть фору будь-якій 20-ти літній дівчині? Красива і багата жінка. Що ж їй надіти саван і облізлий парик?

І, нарешті, моя улюблена рубрика – зірки на пляжі. «45-річна Ума Турман показала свій целюліт, але він не заважає її новому роману». «Гвінет Пелтроу виглядає відмінно у свої 41 навіть в бікіні».

«І ще одна «нестаріюча» зірка Демі Мур у свої 54 теж носить бікіні». Перепрошую, а в чому ходити на пляжі, якщо не в бікіні? Може бути в скафандрі або паранджі? У матері трьох дітей не може бути розтяжок і целюліту, чи що? А Демі Мур пора вже по кладовищу ходити, вибираючи собі місце і пам’ятник? Або наші пляжі заповнені ідеальними тілами Містер Олімпія і Міс Фітнес Бікіні?

Ось так парою цифр і кількома словами можна вбити у жінки всяке бажання жити повнокровним життям. Не соромитися, не вибачатися, не озиратися.

Скажіть мені, знавці вікових норм і тимчасових шкал, коли же жінці не пізно ходити вагітною, в прозорій сукні? Не пізно любити, вчитися, робити кар’єру? А целюліт, коли його можна мати? Хіба вік визначає наявність сил і можливостей?

І чому тоді таке різне ставлення до віку чоловіків? Чому чоловікові, який одружується і стає батьком у 48 всі кажуть «Молодець, ти ого-го»? Хоча середня тривалість життя у чоловіків нижча, ніж у жінок.

Життя і так коротке. Незважаючи на те, що в Середньовіччі мало хто доживав до 30-ти років, а зараз люди живуть до 70, 80 і 100 років. Встигнути до них потрібно набагато більше. А жінці – то ще більше, ніж просто «більше». Від сучасної жінки суспільство очікує бути освіченою, енергійною, успішною в кар’єрі, мати хобі, а то й два.

Займатися спортом. Мати ідеальний будинок, ростити пару-трійку ідеальних дітей, не забувати про чоловіка. Готувати найсмачніші та здорові страви. Целюліту немає. Втоми немає. Зуби білі, шкіра сяє, волосся блищить. Гардероб вдало поєднується. Я нічого не забула? А, і все це має відбуватися за віком. Але за яким саме? Ніхто не скаже.

А тому. Милі жінки, народжуйте, любіть, носіть короткі сукні, вчіть китайську мову, виходьте заміж за чоловіка на 10 років молодшого або не виходьте зовсім. Стрибайте з парашутом, плетіть макраме або станьте послом доброї волі ООН. Тільки ви знаєте, які великі ваші сили і бажання. Саме ці «хочу» і «можу» є єдиними критеріями, на які слід спиратися!

За матеріалами