“Ненавиджу коли одним все, а другим закон. Коли всі рівні, але є рівніші…”, — Олексій Давиденко

"Ненавиджу коли одним все, а другим закон. Коли всі рівні, але є рівніші...", — Олексій Давиденко
"Ненавиджу коли одним все, а другим закон. Коли всі рівні, але є рівніші...", — Олексій Давиденко
Ненавиджу коли одним все, а другим закон. Коли всі рівні, але є рівніші.
Ось вам ДВА простих приклади, які мене вбивають.
Вчора, прогулюючись Хрещатиком виявив, що всі крамниці електроніки спокійно працюють. Нема питань. Працюють як салони зв’язку. В Алло відвідувачі вибирають звукові колонки і електросамокати. В Цитрусі при мені придбали моторолер, вибирали гральну приставку і приглядалися до навушників. В обидві крамниці заходили десятки відвідувачів.
Так, вхід тільки в масках. Так, при вході антисептики. Так, прибиральниця протирає дверні ручки і миє підлогу. Звичайно в цьому немає нічого поганого і я тішуся, що у них є робота. Але скажіть. Хіба меблева крамниця, крамниця посуду і світла були б не готові також дотримуватися суворого режиму на вході?!
Заради того, щоб хоч щось продавати, хоч комусь платити зарплату і хоч якось протриматися на плаву. Звичайно, були б готові – але для них діє карантин і заборона на торгівлю.
Чому одним великим і відомим просто в центрі столиці на Хрещатику можна впускати покупців в зал і продавати мопеди, а іншим маленьким і середнім по всій країні заборонено продавати паркет, штори чи дивани?!
Приклад 2.
Закрили всі кіоски продажу кави в разових стаканчиках. В кожному місті.
Тисячі – почуйте, тисячі малих підприємців залишились без роботи, а разом з ними без роботи залишились молоді хлопці барісти і продавці, які мали хоч якусь роботу.
Ну ок!
У вікно продавати каву заборонено!!! Так чому ж ви тоді не закрили продаж кави в таких же ж стаканчиках у ВІКНО на Макдрайві Макдональдса. Чому я вчора приїжджаю до вікна Мака і спокійно купую точно в такому стаканчику каву і мені її продають з вікна?!? Чому світовому гіганту Макдональдс можна у вікно продавати каву, а своїй українській малесенькій кав’ярні з трьох працівників, які годують 3 сім’ї – неможна?!
Чесно.
Я не уявляю який фізичний біль повинен відчувати власник кавового кіоска чи маленької крамниці, сидячи вже місяць без роботи і споглядаючи цю несправедливість.
Несправедливість. Це коли комусь великому, відомому і зі зв’язками можна – а тобі, такому ж, але звичайному без зв’язків, грошей і хабарів – зась.
Повідомили, що карантин швидше за все продовжать практично ще на місяць. Не знущайтесь над малим і середнім бізнесом – у них немає грошей у шкарпетці, відсутня подушка і немає західного інвестора. Великим і малим. Столичним і звичайним. Зі зв’язками і без.
Або всім однаково забороніть працювати або дайте можливість всім працювати в однакових умовах – з дотриманням на рівних норм і правил карантину.
Вчора, я купив каву і молочний коктейль у вікні Макдональдс і підтримав у Кризу на 70 грн найбільшу світову корпорацію, а міг купити в кіоску українського ФОПа, дати йому вижити і підтримати його сім’ю.
Але його закрили на карантин…Джерело