Неочевидні речі, які сигналізують про те, що шлюбу прийшов кінець

На теперішній час розлучення – куди більш звична справа, ніж весілля. Згідно зі статистикою, за останні 50 років люди почали розлучатися в 2,5 рази частіше, а одружуватися в 2 рази менше. Тому не дивно, що психологи з усього світу зараз люблять вивчати цю проблему.

Багато досліджень зуміли відшукати досить неочевидні причини розлучень. Такі як, наприклад, посмішки на дитячих фото або стать колег по роботі. Про найцікавіші висновки вчених ми зараз розповімо.

Наслідування

Найчастіше на розлучення подають саме жінки, і нерідко саме вони сильніше успадковують поведінку своїх матерів. Соціологи, вивчивши більше 7 000 пар, виявили, що якщо батьки починають нові відносини, їхні діти підсвідомо починають копіювати їх поведінку.

Конфлікти

Звичайно, без сварок і конфліктів сімейне життя уявити неможливо. Однак, чим менше їх в сім’ї, тим вище ймовірність розлучення. А все тому, що сварка в ідеалі, – це не порожні образи один одного, а спільне рішення складних питань і пошук компромісу. А він є важливою частиною міжособистісних відносин.

Дитячі фото

Психологи спробували передбачити ймовірність розлучення, проаналізувавши дитячі фото. За критерій вони взяли посмішку, а її щирість оцінювали за 10-бальною шкалою. Люди, які отримали десятки, ніколи не розлучалися. А ось ті, хто на своїх дитячих фотографіях посміхається мало, розлучається в 5 разів частіше, ніж звичайно.

Ліжко

Вже давно відомо, що подружжю краще всього спати разом або на широкому ліжку, або на окремих. Це робиться для того, щоб вони не заважали один одному і обидва могли насолодитися міцним здоровим сном. Поганий сон означає стреси, а стреси можуть призвести до проблем в сімейному житті і розлучення.

Колеги

Данські дослідники, вивчивши всі пари, які одружилися в Данії з 1981 року по 2000, виявили цікавий зв’язок. Відповідно до їхніх висновків, люди, які працюють в колективі, де переважає протилежна стать, розлучаються на 15% частіше.

Друзі дружини

Простеживши відносини більш 300 пар, вчені знайшли ще один спосіб передбачення. Майбутній розрив можна визначити по тому, чи критикує чоловік друзів своєї дружини. В силу специфіки чоловічої та жіночої дружби, першим легше поміняти своє коло спілкування. Але з іншого боку, складніше налагодити контакт з тими, хто їм не подобається.

Ось такі існують неочевидні причини розлучень, якщо вірити окремим дослідженням. І в цілому доводи вчених звучать переконливо. Все-таки шлюб – це важка праця, а не легка прогулянка.