Переживати — це дуже дорого! Треба ось про що подумати, змусити себе про це думати, коли трапилось щось погане!

Переживати — це дуже дорого! Треба ось про що подумати, змусити себе про це думати, коли трапилось щось погане!
Якщо трапилося щось погане, треба ось про що подумати.
Змусити себе про це думати!
Неприємності пройдуть. А наслідки – залишаться. Ось і треба сісти, розслабитися і подумати – чи варто себе вбивати переживаннями. На роботі образили, несправедливо поступили або навіть звільнили – ми знайдемо іншу роботу. Якщо будемо здорові, звичайно.
А якщо наживемо хвороби, інсульт, скажімо, як один мій знайомий – нам вже інша робота буде не потрібна. Ми втратимо працездатність. Станемо тягарем для інших, безпорадним інвалідом.
Сварка з коханою людиною або з дорослою дитиною пройде. Ми потім помиримося. Або знайдемо іншу кохану людину, так теж буває. Одна любов може змінитися іншою.
Але нікуди не подінуться зморшки на обличчі від сліз і переживань. І нажиті в переживаннях хвороби згризуть організм. І вже нічого не вирішить примирення, а на нові відносини у нас просто не буде ресурсу.
Гроші втратили або машину розбили – це дуже недобре і неприємно. Але потім можна заробити гроші, якщо здоров’я залишилося. І нову машину купити. А від переживань можна впасти в депресію або захворіти важкою хворобою. І вже нічого не заробиш і не купиш.
Вороги лізуть і зводять наклеп – з часом вони будуть покарані! Так уже було, багато добре це знають в душі. Але все одно переживають і хвилюються. І вже немає наклепника, але і здоров’я теж немає. І радості життя немає. І бажання щось робити немає …
Не треба так переживати. Вік не той і ресурс не той, що був у сяючій юності. Наслідки переживань дуже важкі і непоправні.
Треба отримати підтримку, розраду, – це дуже допомагає. Виробити план дій – і це рятує. А переживати – це дуже, дуже дорого. Це нам не по кишені. Ми не можемо собі це дозволити.
Вбиває не ситуація, а переживання цієї ситуації, пережовування, болісні думки і сльози. Нехай злі плачуть – вони тільки від злості і плачуть. А добрим людям треба себе поберегти. І завжди думати про майбутнє і про своє здоров’я.
Анна Кір’янова. Психолог, психотерапевт, філософ, автор наукових видань по психології