
Рукола має легкий гіркуватий гірчичний відтінок, який надає будь-якій страві пікантності. Багато людей, відчувши цей смак один раз, не можуть його забути. А, дізнавшись, чим корисна рукола, стають її шанувальниками назавжди.
Склад руколи
Рукола містить велику кількість вітамінів і корисних речовин. Це такі мікроелементи як залізо, мідь, марганець, селен, цинк; макроелементи: калій, магній, кальцій, фосфор, натрій; вітаміни: В1 – В6, В9, А, С, Е, К. В молодих стеблах рослини міститься багато йоду. Рукола корисна для людей, котрі хворіють на венозну недостатність та підвищений артеріальний тиск.
Поживна цінність руколи:
- 2,58 г білків
- 0,66 г жирів
- 2,05 г вуглеводів
- 1,6 г клітковини
Завдяки великому вмісту вітамінів, макро- і мікроелементів, рукола виступає великим енергетиком. Вона швидко приводить в тонус організм, підвищує працездатність, нормалізує водно-сольовий баланс і попереджає розвиток онкологічних захворювань. При цьому енергетична цінність рослини досить низька – 26 ккал на 100 г. Корисні властивості руколи разом з низькою калорійністю, роблять цю рослину незамінною для тих, хто хоче повернути чи зберегти свою фігуру стрункою.
https://kolizhanka.com.ua/litnye-menyu-10-retseptiv-legkyh-salativ-vsogo-za-15-hvylyn/
Вплив руколи на організм
Вживання руколи налагоджує обмінні процеси, покращує процес травлення, зміцнює нервову систему. Руколу рекомендують вживати при стресах та депресії, при малокрів’ї; вона підвищує рівень гемоглобіну, виводить надлишки холестерину. Вживати регулярно руколу рекомендують хворим на цукровий діабет. Зелень руколи – незамінне джерело вітамінів та мікроелементів в період вагітності, під час лактації підвищує приплив грудного молока.
Рукола має сечогінні та дизенфікуючі властивості; покращує стан організму при запальних процесах у нирках та сечевивідних шляхах. Завдяки В-каротину ця зелень покращує стан шкіри, нігтів та волосся (зміцнює волосяні цибулини і захищає від випадіння волосся).
Вживати руколу корисно при ожирінні: лікарі рекомендують влаштовувати розвантажувальні дні з використанням лише руколи; вітаміни, які містяться в зелені дадуть необхідну кількість енергії, а мінімум калорій допоможуть позбутись зайвих кілограмів.
Користь приносить рукола тим, хто хворіє на виразку шлунку. Вона ефективно бореться з пошкодженнями стінок шлунка, значно зменшує розміри вже присутніх виразок, попереджає утворення нових навіть при порушенні дієти.
Здавна відомим є ще той факт, що рукола – сильний афродизіак, корисні властивості якого широко використовували для покращення еректильної функції у чоловіків.
Шкода руколи
Вживати руколу не можна при індивідуальному несприйнятті (наявності алергії на даний продукт) та при сечокам’яних захворюваннях.