Щаслива мама – щаслива сім’я: 5 джерел відновлення для мами

Щаслива мама – щаслива сім’я: 5 джерел відновлення для мами
Щаслива мама – щаслива сім’я: 5 джерел відновлення для мами

Мама – це криниця. Джерело гармонії, порядку, натхнення для оточуючих, перш за все – для сім’ї.

Джерелу важливо бути наповненим і чистим. Жінку недарма порівнюють з Юлієм Цезарем. Вона виконує чимало ролей водночас: особистість, дружина, мати, донька, сестра, спеціаліст своєї сфери, кухар, домашній лікар, економіст, майстер чистоти та порядку, будильник, календар тощо. Можете доповнити список на власний розсуд. Де мамі поповнювати запас своїх сил у шалених перегонах побуту? Пропонуємо п’ять шляхів відновлення.

Сон

Лягайте в одну добу, а прокидайтеся в іншу. Якщо не досипаєте, спробуйте доспати вдень. Коли діти сплять – відпочивайте. Робіть справи, поки вони граються, заохочуйте їх допомагати.

Хобі

Знайдіть своє хобі та час на нього. Хоча би годину на тиждень. Ви станете веселішими.

Спілкування

Знайомтеся з іншими мамами на майданчиках, зустрічайтеся з подругами. Це допоможе відволікатися від негативних думок, дізнаватися щось нове.

Догляд за собою

Візьміть за правило раз на день чи тиждень присвячувати час для процедур краси. Ви будете більше подобатися собі, а значить іншим також.

Бувайте на самоті

Це впорядковує думки, дозволяє «почути» їх в голові, «розкласти по полицях». Можете вставати на годину раніше чи віддавати дітей чоловікові і йти попити кави з собою. Бажано не проводити цей час за смартфоном.

Звісно, буває вкрай важко виділити час на відновлення. Проте варто пам’ятати, що постійна самопожертва є згубною як для самої мами, так і для рідних. Усі справи по хаті не зробити, вони нескінченні. Тому обов’язково відволікайтеся від них і присвячуйте деякий час тільки собі самій, поки втома не переповнила вас і не вибухнула.
А також пам’ятайте про вірно розташовані пріоритети:
  • «я сама, як особистість»,
  • «я – жінка, дружина»,
  • «я – мати».

Не навпаки. Організуйте життя так, щоби ви могли наповнювати себе, тоді ви зможете легше, із більшим задоволенням, служити своїй сім’ї. Хоча жінка – то не слугиня, то Цариця. Щаслива мама – щаслива сім’я. Тому якщо ви не готові відпочивати заради себе, робіть це хоча би заради тих, кого любите.

Джерело