Стів Ірвін: сьогодні могло б виповнитися 57 легендарному «Мисливцю за крокодилами»

Стів Ірвін - мисливець за крокодилами

22 лютого компанія Google представила новий Doodle, присвячений легендарному австралійському натуралісту Стіву Ірвіну. Він загинув у 2006 році через трагічну випадковість. Сьогодні б журналісту могло виповнитися 57 років. Коліжанка розповідає, завдяки чому прославився Стів Ірвін і як помер відомий тележурналіст.

Дудл в честь Стіва Ірвіна

Чим відомий Стів Ірвін?

Ірвін народився в 1962 році в передмісті Мельбурна, Австралія, в родині натуралістів. Виріс на фермі, де його батьки розводили рептилій. Уже з ранніх років Ірвін допомагав батькам доглядати за крокодилами: в шість років маленькому Стіві подарували справжнього пітона, а в дев’ять років уже дозволяли самостійно годувати крокодилів.

Ірвін отримав популярність завдяки участі в програмі з гуманного поводження з крокодилами, а також їх безпечного переміщення без використання транквілізаторів. Таку позицію журналіст пропагував все життя, зокрема, в своїй передачі «Мисливець за крокодилами».

У документальній програмі, яка і принесла Ірвіну всесвітню славу, журналіст показав себе як безстрашний дослідник. Стрічка підкорила не тільки австралійський глядачів, а й стала культовою передачею на каналі Discovery.

Стів Ірвін щиро насолоджувався своєю роботою – при тому, що він займався своєю найулюбленішою справою, його ім’я перетворилося в торгову марку, а інтерес до фільмів з його участю залишався незмінним. Стів постійно ризикував своїм життям, часом воно висіло буквально на волосині. При цьому серйозно він не постраждав ні разу.

Стів Ірвін із Сім'єю

Втім, навіть після того, як Стів Ірвін довів всьому світу, що вміє поводитися з хижаками, багато хто вважав, що божевільний австралієць занадто перегинає палицю. Так, наприклад, в 2004 році під час виступу у власному зоопарку в Квінсленді, він однією рукою тримав на руках свого місячного сина, а іншою годував величезного крокодила. Відразу після цього місцева і світова преса вибухнула протестами з боку захисників немовлят і, як не дивно, захисників тварин. Всі вважали, що Стів вчинив цілком безвідповідально, так що пора його позбавляти батьківських прав. У будинок телеведучого навіть з’явилася поліція, мабуть, щоб переконатися, що у ванні не сидить крокодил, якого божевільний татусь годує немовлятами. Втім, ніякої загрози для життя маленького Боба виявлено не було і дивакувате сімейство залишили в спокої.

Стів Ірвін і звірі

Стів Ірвін: трагічна загибель

Стів Ірвін загинув 4 вересня 2006 року, біля Великого Бар’єрного рифа, під час роботи над черговим документальним фільмом про тварин.

Телеведучого вдарив в груди скат-хвостокол. Цей удар потрапив точно в серце. Більш того, зазвичай укус ската не є смертельним, проте потрапляння в область серця стало фатальним. Серце Стіва Ірвіна зупинилося миттєво. Цей епізод був записаний на відео. До тих пір був відомий тільки один випадок загибелі людини від ската. Ці істоти жалять тільки при захисті, вони неагресивні.

Стів Ірвін - голова в пащі крокодила

У минулому році, через 12 років після смерті знаменитого австралійського натураліста і журналіста Стіва Ірвіна на Алеї Слави в Голлівуді з’явилася його іменна зірка. На відкритті зірки були присутні його дружина і діти.