ТОП-10 кращих пляжів Європи: найкрасивіші місця

Топ-10 кращих пляжів Європи: найкрасивіші місця
Топ-10 кращих пляжів Європи: найкрасивіші місця

Вся Україна з нетерпінням чекала безвізового режиму з Європою. І ось настав цей час. Ми розповіли вам правила безвізового режиму, які потрібно знати. А тепер хочемо показати 10 найкрасивіших пляжів Європи, на яких варто побувати.

Згідно з видавництвом Lonely Planet – одним з перших офіційних видавництв, що випускають путівники для небагатих туристів, – найкрасивіший та найбільш ідилічний в Європі пляж – у Чорногорії. Розташований в бухті на Адріатичному морі у формі півмісяця, пляж є одним з прихованих дорогоцінних каменів Чорногорії.

Пляж Яз (Jaz Beach), де можна викупатися в променях сонця, простягається на 1 210 метрів. Незважаючи на свою відносну непопулярність серед туристів (принаймні поки що), він обігнав відомі пляжі Іспанії, Португалії та Греції за своєю красою й умиротворенням.

Найкращі піщані пляжі Європи

Ось 10 найкращих пляжів Європи, згідно з відомим британським туристичним видавництвом:

1. Пляж Яз (Jaz Beach), Чорногорія

Пляж Яз (Jaz Beach), Чорногорія
Пляж Яз (Jaz Beach), Чорногорія

Розташований цей пляж поруч із містом Будва. Він досить популярний серед місцевих жителів, але має невелику популярність серед туристів із західної Європи, оскільки більшість з них надають перевагу вже відомим пляжам, яких простіше дістатися.

Щоб дістатися до цього пляжу, потрібно зробити декілька додаткових зусиль – не дуже багато літаків прилітає прямо в найближчий аеропорт Тіват (Tivat Airport). І все ж зусилля того варті, особливо для тих, хто любить пригоди і святкову атмосферу.

Влітку тут влаштовують щорічний фестиваль танцю біля моря (Sea Dance Festival), який 2014 року був визнаний найкращим фестивалем середніх розмірів у Європі.

2. Пеніше (Peniche), Португалія

У цьому місті проживає всього 15 000 жителів. Переважно люди тут займаються рибальством, але місто також відомо своїми довгими пляжами і неслабкими вітрами, які створюють хвилі, – ідеально для шанувальників серфінгу і бодібордингу.

3. Пляж Родінара (Rondinara Beach), Корсика, Франція

Цей пляж потрапив до нашого списку не дарма – його часто називають найкращим пляжем Франції.

Пляж, що розташований у затоці Родінара, користується великою популярністю серед туристів і є місцем, де часто зупиняються заможні відпочиваючі, які люблять влітку перетинати Середземне море на своїх великих яхтах.

Місце, в якому розташований пляж, дозволяє дітям купатися в чистих мілких бірюзових водах.

4. Кала-Голорітце (Cala Goloritze), Сардинія, Італія

На Середземному острові Сардинія можна знайти багато піску вздовж берегової лінії, але Cala Goloritze славиться завдяки своїм кришталево чистим водам і навколишнім середовищем.

Але потрапити сюди можна тільки на човні або пішки близько 90 хвилин вузькою стежиною.

5. Пляж Вік (Vik), Ісландія

Ті, хто прибув на берег Атлантичного океану і зупинився поблизу Рейнісдрангара – базальтових колон, що піднімаються прямо з океану, – не забудуть те, що побачили, оскільки це справляє сильне враження.

6. Пляж Бентем-Біч (Bantham Beach), Англія, Велика Британія

Біля гирла річки Ейвон (Avon) розташований пляж Bantham Beach, який у Великій Британії вважається найкращим пляжем для сімейного відпочинку, а також для любителів серфінгу. Серферам сподобаються великі хвилі, а сім’ї оцінять навколишню природу – піски, дюни і літоралі.

7. Пляж Урса (Praia da Ursa), Португалія

Найзахідніший пляж Євразії! Найкрасивіший пляж Португалії, а, можливо, і Європи. Дорога до пляжу починається від мису Рока …

Складно описати всю магію місця, дивлячись на фотографії якого, перехоплює подих. Адже не дарма пляж Урса (Praia da Ursa) фігурує в списках найкрасивіших пляжів. Він цікавий і фотогенічний завжди.

Довжина близько 200 метрів, не рахуючи сусідніх ділянок, відомий скельними утвореннями, найпомітніше з яких нагадує обриси ведмедя.

8. Кала Макарейа (Cala Macarella), Менорка, Іспанія

Менорка вважається чудовим місцем для сімейного відпочинку. Тут є і незвідані пляжі, і тихі курорти, і гарні  місця для заняття снорклінгом – плаванням з маскою і дихальною трубкою.

9. Пляж Вутумі (Voutoumi), острів Антипаксі, Греція

Антипаксі є найменшим з Іонічних островів і він може здивувати будь-якого туриста своїми пляжами – вони всі прекрасні, і ви насилу будете згадувати, чи бачили коли-небудь пляж, кращий за ті, що є тут.

Сюди можна дістатися катером або рейсовим поромом. Весь острів можна обійти пішки, оскільки його розмір приблизно 3 на 4 км. Тут не багатолюдно, тому що місцевих жителів всього 20.

10. Куршська коса, Литва

Відразу варто зазначити, що смужка землі, яка розділяє Балтійське море і Курську затоку, є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ця смуга (довжина 96 км), є одним довгим пляжем з дрібним піском. Це чудове місце для тих, хто хоче усамітнитися. Навколо можна спостерігати пишні ліси, а луки тут ваблять велику кількість диких птахів, що зробили це місце просто раєм для будь-якого орнітолога.

Також на Куршській косі можна побачити неймовірно красиву картину – найбільші в Європі рухомі піщані дюни, які є тут з доісторичних часів.

За матеріалами