
Львів дуже часто порівнюють із Краковом, більше того вони міста-побратими. Так як зараз до Польщі українцям стає все легше дістатись, чому не пересвідчитись на власні очі чи правда це? Ми підготували для Вас підбірку місць, які слід відвідати у Кракові.
1. Головна площа (Rynek Glowny)
Всі дороги у Кракові ведуть до Головної площі, адже на ній розташовані одні з головних визначних місць міста, такі як Ратуша, Базиліка святої Марії і Суконні ряди. Це епіцентр міського життя, тут завжди вирує життя та безліч туристів. Також на цій площі безліч ресторанів та пабів, а ввечері чимало виступів вуличних музикантів.
2. Базиліка святої Марії (Kościół Mariacki)
Одна з найвпізнаваніших пам’яток Кракова. Цей місце вражає своєю величністю як поціновувачів мистецтва, так і простого перехожого. Чого тільки вартують вітражі базиліки святої Марії.
3. Суконні ряди (Sukiennice)
У середині найвідомішої площі Кракова знаходяться Суконні ряди періоду Ренесанса. Історія цього місця бере початок ще у 15-ому столітті – це було місце міжнародної торгівлі.
4. Підземний ринок (Podziemia Rynku)
Думаєте, що життя вирує тільки на поверхні Головної площі? А ні, у підземеллі цього місця знаходиться музей, який у 2010 році відкрився після реконструкції.
5. Церква святих Петра і Павла (Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła)
У Кракові чимало церкв, особливо у старій частині міста, але це саме та, яку варто відвідати всім. Церква святого Петра і Павла була побудована у 16-ому столітті у стилі бароко. Це була перша церква у такому стилі у місті.
6. Вавель (Wawel)
Справжнім поціновувачам історії і культури варто відвідати Вавель. На території цього місця розташований Королівський замок і Кафедральний собор з безцінною колекцією витворів мистецтва, меблів і предметів старовини. Також тут можна знайти чарівний італійський дворик.
7. Королівський замок на Вавелі (Zamek Królewski na Wawelu)
Безумовно найвідвідуваніший замок у Польщі – це Вавельський замок. Цей Королівський замок є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Замок знаходиться на пагорбі, який пов’язаний із заснуванням самого міста. Це місце, переповнене історією.
8. Вавельський собор (Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława)
Вавельський собор вважається святинею і головною релігійною будівлею у Польщі. Сама будівля наповнена чималою кількістю архітектурних особливостей. Найбільш вражаюча серед них – це каплиця Зигмунта у стилі Ренесанс. В одній з веж собору знаходиться дзвін Зигмунта, найбільший дзвін в Польщі. Його було зроблено в 1520 році і він має діаметр більше 2-х метрів і важить близько 11 тонн. Велика частина польської королівської сім’ї поховані в соборі з іншими національними героями і художниками.
9. Театр Юліуша Словацького (Teatr im. Juliusza Słowackiego)
У Кракові, окрім всіх історичних місць, обов’язково відвідайте театр Юліуша Словацькго у стилі бароко, який був побудований у 19 столітті.
10. Фабрика Шиндлера (Fabryka Emalia Oskara Schindlera)
Фабрика Шиндлера знаходиться в історичній частині міста, в будівлі колишнього заводу, власником його був Оскар Шиндлер. Під час Другої світової війни він врятував від знищення понад тисячу євреїв. У самому музеї представлені як постійні експозиції, так і тимчасові.
11. Казімєж (Kazimierz)
Місце, що також відноситься до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це колишній єврейський район, де розташовано сім синагон, дві з яких працює і зараз. Також тут і надалі функціонує відомий єврейський базар. Ці квартали просякнуті історією, гуляти цими вуличками – одне задоволення.
12. Музей сучасного мистецтва (MOCAK)
Музей розташований в старих залах фабрики Шиндлера і був відкритий у 2011 році. Виставкова діяльність MOCAK в основному обертається навколо мистецтва останніх двох десятиліть. Постійна колекція музею включає в себе твори художників з усього світу.
13. Концентраційного табору Аушвіц (Auschwitz)
Сумнозвісний нацистський концентраційний табір в Освенцимі – це місце, що вплинуло не тільки на єврейське населення, а й на усе людство. На місці нібито поспішно ліквідованих газових камер Біркенау споруджено меморіальний комплекс, що містить пам’ятні послання 20 мовами світу, включно з українською.