В УКРАЇНІ ЗАФІКСУВАЛИ ПЕРШИЙ ВИПАДОК КОРОНАВІРУСУ

Його виявили у чоловіка з Чернівців.

В Україні зафіксували перший випадок захворюваності на коронавірус. Про це під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Його виявили у чоловіка з Чернівців, який разом із дружиною приїхав до Чернівецької області після подорожі до Італії. На українському кордоні в них перевірили температуру, симптомів спочатку не було. Вони були вдома на самоізоляції, а 29 лютого у чоловіка виникли додаткові симптоми, схожі на коронавірус. За ним виїхала спеціальна швидка і доставила до інфекційної лікарні.

«Ми почали працювати з контактними особами. Контактних осіб не багато. Ці люди перебувають у режимі самоізоляції. Дружина хворого теж залишається вдома, у неї жодних симптомів немає. Аналіз на коронавірус у неї взяли. Дуже добре, що ці люди дотримувалися порад, і після повернення з Італії перебували на самоізоляції і не зустрічалися зі своїми близькими. Вони були самоізольовані у своїй квартирі», – сказав Віктор Ляшко.

В Україні на коронавірус перевіряють ще чотирьох людей. Ще четверо українців залишаються хворими поза межами держави: одна дівчина в Італії та троє пасажирів лайнера Diamond Princess у Японії. Одна пасажирка лайнера вже вилікувалася.

Загалом у світі до 3 березня виявили понад 90 тисяч лабораторно підтверджених випадків COVID-19 у 73-х країнах світу, з них понад три тисячі – летальні. Повністю одужали вже 48 тисяч людей.

Джерело