Вчитель опублікував список завдань на літо для учнів, чим приголомшив усіх

Італійський вчитель Чезаре Ката зі школи Polo Scolastico Paritario Don Bosco в приморському містечку Фермо дав своїм учням домашнє завдання на літо з 15 пунктів. І, мабуть, це найкраще, що він міг для них зробити. Ось що значить любити свою роботу і піклуватися про дітей…

1. Гуляйте вранці уздовж берега моря в повній самоті, дивіться на відблиски сонця на воді й думайте про те, що робить вас щасливими.

2. Намагайтеся використовувати нові слова, які ми вивчили в цьому році. Чим більше ви зможете сказати, тим цікавіше ви зможете думати, а чим більше у вас буде думок, тим вільнішими  ви будете.

3. Читайте! Багато, скільки зможете. Але не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте, бо літо надихає на мрії та пригоди, а читання – це як політ. Читайте, бо це найкраща форма бунту (за порадою, що саме читати, приходьте до мене).

4. Уникайте всього, що приносить вам негатив й відчуття порожнечі (речей, ситуацій і людей). Шукайте натхнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, якими ви є.

5. Якщо ви відчуваєте смуток та страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ в житті, може привести душу в сум’яття. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо захочете, ми це разом почитаємо).

6. Танцюйте і не соромтеся нічого. Скрізь, де завгодно: хоч на танцполі, хоч у своїй кімнаті на самоті. Літо – це танець, і нерозумно не брати в цьому участі.

7. Хоча б один раз сходіть зустріти світанок. Стійте мовчки й глибоко дихайте. Закрийте очі та відчуйте подяку.

8. Дуже багато займайтеся спортом.

9. Якщо ви зустріли когось, хто вам дуже сподобався, скажіть це їй чи йому так красиво й переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся бути незрозумілим. Якщо нічого не вийде – значить, не судилося, а якщо вас зрозуміють і дадуть відповідь, то літо ви проведете разом, і це буде золотою добою. (У разі невдачі повертайтеся до пункту 8).

10. Перечитайте конспекти наших уроків: порівняйте все те, про що ми читали, з тим, що відбувається у вашому житті.

11. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними, як море.

12. Будь ласка, не сваріться. Будьте ввічливими та добрими.

13. Дивіться хороші фільми з глибокими емоційними діалогами (якщо можете, по-англійськи), щоб одночасно покращити свою англійську й розвинути здатність відчувати та мріяти. Нехай фільм не закінчується для вас разом з фінальними титрами, проживайте його знову й знову, включайте його в досвід цього літа.

14. Літо – це магія. У сонячні світлі ранки  й жаркі літні вечори мрійте про те, яким може й повинне бути життя. Зробіть все від вас залежне, щоб ніколи не здаватися на шляху до мрії.

15. Будьте хорошими.

Джерело