ВНЗ відправлять на дистанційне навчання, а школи – на канікули: Зеленський роздав доручення через коронавірус

ВНЗ відправлять на дистанційне навчання, а школи - на канікули: Зеленський роздав доручення через коронавірус

Під час останньої наради у президента Володимира Зеленського була ухвалена низка рішень для боротьби з епідемією коронавірусу, яка нині набирає обертів. Усі виші тимчасово переведуть на дистанційне навчання, а для школярів осінні канікули розпочнуться раніше.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, меддопомоги та медстрахування Михайло Радуцький на своїй Facebook-сторінці.

Аби запобігти поширенню COVID-19, Зеленський роздав такі доручення:

  1. Тимчасово перевести ВНЗ на дистанційне навчання та провести роз’яснювальну роботу серед студентів.
  2. Осінні канікули у школах мають розпочатись раніше – до 15 жовтня. Дату початку канікул визначатиме місцева влада.
  3. У “червоній” та “помаранчевій” зонах запровадити обмеження роботи закладів громадського харчування – ресторанів, клубів. Від 22:00 заклади мають зачинятись. Обмеження стосуються зокрема й масових заходів.
  4. Міністерство охорони здоров’я має збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються під час лікування ускладнень COVID-19.
  5. У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. Госпіталі планують розміщувати у великих приміщеннях, зокрема, як варіант у столиці розглядається Палац Спорту.
  6. Підготовка відомчих лікарень та закладів, підпорядкованих Медичній академії наук, до прийняття хворих на СOVID-19, аби збільшити кількість ліжкомісць.
  7. Залучення інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ до роботи в інфекційних відділеннях під наглядом досвідчених лікарів.
  8. МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу. Для цього виділені додаткові кошти.
  9. До кінця жовтня 2020 року місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню. Для цього уряд виділив регіонам 572 млн грн.
  10. Збільшити штрафи до 3400-5100 грн для власників підприємств, установ, організацій, які пропускають у свої приміщення людей без респіраторів або захисних масок.

Водночас Радуцький зазначив, що ситуація з поширенням COVID-19 в Україні є цілком контрольованою, а влада тримає руку на пульсі. За його словами, карантин посилюють вибірково, тобто лише у тих регіонах, де відчутно не страждає економіка.

Джерело

error: Увага: Контент захищено від копіювання !!