Вся правда про кавову залежність. Добре це чи погано ?

Вся правда про кавову залежність. Добре це чи погано ?
Вся правда про кавову залежність. Добре це чи погано ?

Щотижня вчені дивують нас новими дослідженнями, які повністю суперечать один одному: один вважають, що кава – це диявол і бігти від нього потрібно, як від чуми, інші, навпаки, запевняють, що кава – твій друг, і ти повинна закачувати його в організм мало не через крапельницю. А враховуючи той факт, що сьогодні дівчата п’ють каву літрами, ми вирішили розібратися, добре це для нашого організму чи погано.

Добре чи погано?

За результатами дослідження Гарвардського університету, яке проводилося протягом 24 років, кава не заподіює нашому організму ніякої шкоди. У доповіді наголошується, що кава не представляє реальної загрози смерті від раку або серцево-судинних захворювань (ці хвороби найчастіше за все приписують кофеїнозалежних). Дослідники довели, що люди, які випивають до шести чашок кави в день, схильні до ризику смерті від вищезгаданих захворювань не більше інших. Хороша новина для кавових наркоманів.

Інше дослідження шведських учених каже, що вживання кави знижує ризик раку молочної залози, так як кавові зерна містять в собі велику кількість антиоксидантів. За словами автора дослідження Джо Вінсона, вчені отримали більше антиоксидантів з кави, ніж з будь-яких інших продуктів харчування.

Недоліки кави

Любителі еспресо все ж повинні знати, що є деякі ризики, пов’язані з їх кавовими звичками. Дослідження, проведене в Університеті Прінстона, довело, що у великих кількостях кофеїн призводить до розладів нервової системи, а це, у свою чергу, сприяє зменшенню щільності кісткової тканини, що шкідливо для людей, схильних до ризику остеопорозу. Кава також має сечогінні властивості, які призводять до обезводнення і передчасного старіння шкіри. А нам же це не потрібно. Beauty-спеціалісти пропонують скоротити споживання кави, щоб шкіра надовго залишалася пружною і молодою.

Занадто багато – це скільки?

Отже, якщо ти не готова відмовитися від щоденної порції кофеїну, пропонуємо з’ясувати, яка ж порція є безпечною. Доктор Роб Ван Дам, доцент Гарвардської школи громадської охорони здоров’я, каже: «Якщо після звичної дози кави ти страждаєш від безсоння, стаєш нервовою і дратівливою, значить ти п’єш надто багато». Виходить, ключовий фактор тут – помірність. Як втім і у всьому ! 😉

Вся правда про кавову залежність. Добре це чи погано ?
Вся правда про кавову залежність. Добре це чи погано ?