Вихідний 8 березня 2019 в Україні чи ні, і скільки вихідних чекає нас на Великдень

Вихідний 8 березня 2019 в Україні чи ні, і скільки вихідних чекає нас на Великдень
Вихідний 8 березня 2019 в Україні чи ні, і скільки вихідних чекає нас на Великдень

Щороку в Україні тривають дискусії щодо скасування вихідного у Міжнародний жіночий день, мовляв, це радянське свято. Дізнайтеся, чи буде вихідний 8 березня в 2019, зважаючи на нововведення в календарі свят!

Вихідний 8 березня був затверджений на ІІІ комуністичній Інтернаціональній зустрічі в 1921 році з нагоди пролетарського феміністичного свята під назвою Міжнародний день жінок-робітниць. Недивно, що останні роки українці сумніваються, чи варто відзначати 8 березня.

Чи буде вихідний 8 березня 2019 в Україні

Попри запеклі дискусії в суспільстві, Кабмін спільно вирішив не скасовувати вихідний у Міжнародний жіночий день. Оскільки 8 березня в 2019 році припадає на п’ятницю, українці отримають одразу кілька днів для відпочинку. Відтак, з нагоди Жіночого дня українці матимуть затяжні вихідні – 8-10 березня.

Вихідні на Великдень

Чергові “бонусні” вихідні нас очікують у квітні. В Уряді пропонують перенести робочий день 30 квітня на 11 травня. Така перестановка дасть можливість українцям відпочивати 5 днів поспіль.

Так як Пасха припадає на неділю, 28 квітня, то понеділок, 29 квітня, також оголошується вихідним. А вівторок, 30 квітня, Кабмін рекомендує перенести на суботу, 11 травня.

В такому випадку, у зв’язку зі святкуванням Дня праці і Великодня відпочити можна буде з 27 квітня по 1 травня включно.

Нагадаємо, що школярі з нетерпінням чекають на весняні канікули. Міністерство освіти радить відпустити дітей на відпочинок з 25 березня по 7 квітня 2019 року, проте графік шкільних канікул встановлює кожен навчальний заклад самостійно у відповідності з Законом України про освіту.