Збережіть собі! 6 аналізів та обстежень, які потрібно зробити кожному, щоб “зловити” хворобу на початковій стадії

Збережіть собі! 6 аналізів та обстежень, які потрібно зробити кожному, щоб "зловити" хворобу на початковій стадії
Збережіть собі! 6 аналізів та обстежень, які потрібно зробити кожному, щоб "зловити" хворобу на початковій стадії

Які аналізи потрібно здати, щоб перевірити здоров’я?

Сучасна медицина дивує своїми можливостями. Завдяки появі безлічі специфічних досліджень у клієнтів медичних центрів є можливість отримати повні відомості про своє здоров’я, а у лікарів – діагностувати хворобу на самих ранніх стадіях її розвитку. Обстеження організму, здача аналізів крові, сечі дозволяють в короткі терміни дізнатися максимум інформації, яка, часом, допомагає зберегти життя людини.

На жаль, більшість людей халатно відносяться до необхідності регулярно проходити обстеження та звертатися до лікарів вже в той момент, коли захворювання стає явним. Як відомо, хворобу простіше попередити, ніж лікувати. Зробити це зовсім неважко, до того ж є можливість скоротити час, який витрачається на огляди та здачу аналізів. Адже тимчасові затрати, частіше всього, головна причина відмови від проходження щорічних обстежень.

Які аналізи для чоловіків та жінок потрібно здавати кожного року

До переліку обов’язкових досліджень включені як загальні аналізи для жінок та чоловіків, так и обстеження, які варто пройти представникам різних статей.

Щорічно лікарі рекомендують здавати та пройти:

  • загальний аналіз крові;
  • аналіз крові на вміст глюкози;
  • загальний аналіз сечі;
  • електрокардіограму;
  • флюорографію або рентгенографію органів грудної клітки.

Дослідження крові означає взяття матеріалу із пальця/вени та показує стан здоров’я пацієнта, в т. ч. наявність захворювань крові у пацієнта. Аналізуючи кількість лейкоцитів та ШОЕ медик може зробити висновок про ступінь запальних процесів.

Кров «на цукор» здається також із пальця/вени, натщесерце. Це – найпростіший спосіб виявлення схильності до розвитку цукрового діабету. При виявленні підвищених показників вмісту глюкози лікар порекомендує внести зміни в режим харчування та спосіб життя. Здавати кров на цукор слід регулярно – діабет в запущеній стадії викликає ускладнення та серйозні захворювання всього організму.

Загальний аналіз сечі не тільки покаже розвиток цукрового діабету,  але ще й дозволить виявити порушення в роботі нирок та інших органів сечостатевої системи. Високі показники лейкоцитів у сечі свідчать про розвиток запальних процесів.

Електрокардіограма займе всього декілька хвилин та не потребує докладання фізичних зусиль. Кілька датчиків знімуть показники серцевого ритму та виведуть їх на папір. За допомогою ЕКГ спеціаліст легко визначить, на скільки правильно працює серце пацієнта.

Проходження флюорографії/рентгенографії показано для виявлення захворювань дихальної система, зокрема – туберкульозу, плевриту, пухлин. Своєчасне виявлення цих проблем дозволяє негайно почати лікування та вийти із ситуації з мінімальними втратами.

Щорічне обстеження для чоловіків включає також відвідування уролога, жінок – гінеколога. В процесі обстежень лікар може виявити серйозні захворювання сечостатевої системи. І тим, і іншим варто показатися офтальмологу для перевірки зору та стану очного дна.

Людям старшого віку (45+) слід розширити перелік спеціалістів для відвідування та  проведення обстежень. Так, не завадить рівень холестерину в крові, адже цей компонент може привести до порушення течії обмінних процесів, засмічення судин, утворенню каменів в жовчному міхурі.

Біохімічний аналіз крові відобразить функціональний стан роботи внутрішніх органів, таких як нирки, печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза.

Які аналізи покажуть рак? Чоловікам необхідно здавати кров на онкомаркери передміхурової залози, представницям прекрасної статі – на онкомаркери яєчників та грудей. Мамографію проводять для жінок старше 40 років один раз на два роки, але це не відміняє можливості самостійної діагностики стану грудей (промацування ущільнень, підозрілих вузликів) або огляду молочної залози у мамолога/гінеколога.

За наявності проблем зі щитовидною залозою раз на рік слід проводити ультразвукове дослідження щитовидної залози, а також здати кров на ТТГ, Т3 вільний,Т4 вільний. Як беруть аналіз на гормони? Лаборант візьме кров із вени за допомогою сучасної вакуумної системи – ця маніпуляція безболісна та не надто тривала. Весь процес займе декілька хвилин.

Всі вищеперераховані обстеження допоможуть лікарю виявити або виключити патологію, а також за необхідності направить до необхідних спеціалістів для подальшої діагностики.