10 найкорисніших солодощів

10 найкорисніших солодощів

1. Чорний шоколад
Доведеться забути про дивовижний смак молочного шоколаду і полюбити гіркий. У ньому менше калорій і цукру, зате безліч інших корисних речовин: антиоксиданти, флавоноїди (дбають про капіляри і мають седативну дію), кальцій, білок, залізо, магній і вітаміни.

2. Зефір
Набагато менш калорійний, ніж більшість солодощів. Містить багато заліза, фосфору і білків, які зміцнюють м’язову тканину.

3. Мармелад
Корисний, перш за все, завдяки натуральному компоненту – пектину, який надає йому желеподібну форму. Пектин знижує рівень холестерину, виводить токсини і нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту. Крім того, у мармеладі відносно небагато калорій!

10 найкорисніших солодощів
10 найкорисніших солодощів

4. Пастила
У розумних кількостях пастилу можна їсти, не побоюючись за фігуру. Вона, як і мармелад, зменшує негативний вплив радіації і виводить з організму солі важких металів.

5. Мед
Містить стільки ж калорій, скільки і цукор, але набагато солодший, тому і потрібно його менше. Наприклад, якщо ви звикли класти у чай дві ложки цукру, то, замінивши його медом, можна цілком обійтися і однією. Крім того, у меді містяться необхідні організму вітаміни, мінерали та амінокислоти. У 100 грамах меду міститься добова норма магнію, марганцю і заліза. Проте нагадаємо, що мова йде саме про натуральний мед, а не його штучні замінники.

10 найкорисніших солодощів
10 найкорисніших солодощів

6. Халва
Вона не тільки виключно смачна, а й чинить омолоджувальну дію на організм. Вітаміни А, E і групи В у складі халви позитивно впливають на стан шкіри, а також зміцнюють серцево-судинну систему. Не секрет, що халву здавна використовують і в косметичних цілях. Наприклад, маска з халви ефективно діє на суху шкіру.

7. Цукати
Натуральний продукт, в якому міститься багато цінних вітамінів-антиоксидантів: бета-каротину, токоферолу та аскорбінової кислоти. Цукати покращують пам’ять, допомагають краще зосереджуватися, знімають втому і тримають нерви під контролем. При цьому вони корисні і низькокалорійні.

8. Варення
Джерело вітамінів і мінералів. Проте для збереження корисних властивостей його не можна варити за «бабусиним рецептом». Готувати потрібно варення-«п’ятихвилинку» або холодний джем. Найбільш корисними справедливо вважаються малинове, айвове, кизилове і горіхове варення.

9. Тростинний цукор
Ще 20 років тому західні дієтологи заявили про те, що коричневий тростинний цукор куди корисніший класичного очищеного білого. Тростинний цукор, що пройшов мінімальну промислову обробку, корисний для організму, тому що завдяки мелясі містить цілий комплекс корисних мікроелементів (кальцій, магній, залізо, фосфор, калій).

10. Фрукти та ягоди
У них міститься маса вітамінів, мікроелементів, мінеральних солей і антиоксидантів, необхідних для нашого здоров’я і довголіття. Фрукти та ягоди дуже поживні, оскільки в них багато органічних кислот, ефірних масел, білків, вуглеводів, дубильних, пектинових речовин і настільки важливої для травлення клітковини. Здавна вони цінувалися своїми лікувальними властивостями. Для тих, хто бажає схуднути клітковина фруктів та ягід – найкращий помічник.

10 найкорисніших солодощів
10 найкорисніших солодощів