11 жовтня – Міжнародний день дівчаток

11 жовтня - Міжнародний день дівчаток
11 жовтня - Міжнародний день дівчаток

11 жовтня відзначається Міжнародний день дівчат (International Day of the Girl Child), який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у грудні 2011 року у знак визнання прав дівчаток.

Ця дата закликає зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчата у всьому світі, і заохочувати розширення прав та можливостей дівчат і здійснення їх прав. Дівчатка-підлітки мають право на безпеку, освіту і здоров’я не тільки в період критично важливого становлення, але і в міру дорослішання і перетворення у жінок. При ефективній підтримці під час підліткового віку дівчата можуть реалізувати свій потенціал і змінити світ на краще, ставши матерями, працівниками, підприємцями, наставниками, главами домогосподарств і політичними лідерами.

Вперше, день дівчаток відзначався в 2012 році.

В 2013 році День був присвячений темі «Новаторський підхід до освіти дівчат», яка також є актуальним для сучасного суспільства. Адже незважаючи на досягнутий за останні роки значний прогрес у доступності освіти для дівчаток, багато хто з них як і раніше позбавлені цього основного права по ряду причин, серед яких: фінансові труднощі сім’ї, низька якість освіти в деяких країнах, домашні справи і турботи і т. д.

У 2014-му, в знак визнання важливої ролі інвестування і розширення прав та можливостей дівчат у підлітковому віці, а також попередження і ліквідації різних форм насильства, якому вони піддаються, темою Дня була обрана наступна: «Розширення можливостей дівчаток-підлітків: припинення циклу насильства».

Темою Дня 2015 року стала: «Інвестувати сьогодні, щоб допомогти зробити внесок у розвиток нашого світу завтра», яка продовжила тему 2014-го року про необхідність і важливої ролі інвестування і розширення прав та можливостей дівчат у підлітковому віці.

У 2016-му темою Дня була: «Поліпшення становища дівчаток означає прогрес у досягненні цілей: що важливо для дівчаток». Для обліку факторів, що впливають на положення дівчаток у всьому світі, необхідний збір інформації. Це дозволить визначити шляхи вирішення проблем, з якими стикаються дівчата, а також допоможе при розробці відповідних стратегій і програм.

У 2017 році День дівчаток знаменує собою початок багаторічної роботи, спрямованої на те, щоб стимулювати глобальну увагу і дії перед викликами і можливостями, з якими стикаються дівчата до, під час і після криз. І сьогодні в Міжнародний день дівчаток всім державам рекомендується проводити тематичні заходи, присвячені обговоренню можливих шляхів вирішення проблем дівчаток.