14 лютого – цікаві факти про день закоханих

14 лютого – цікаві факти про день закоханих
14 лютого – цікаві факти про день закоханих
  1. Перша згадка про День святого Валентина, як про День закоханих, зустрічається в хроніках XIII століття, а поширення у вищому світі він отримав тільки наприкінці XIV століття. Сталося це завдяки двом популярним в ті часи письменникам – Джеффрі Чосеру і Джону Гауер, які поетизували це свято. Загальнонародним ж у світовому масштабі він став до XVIII століття, а в нашу країну взагалі прийшов лише в 90-і роки XX-го.
  2. Традиція посилати коханим листівки у вигляді серця теж має відношення до однієї з легенд про святого Валентина. Вважається, що він з в’язниці написав послання своїй коханій на паперовому серці червоного кольору, але вона отримала листа тільки після страти закоханого. Правда, за іншою версією «валентинки» стали знамениті завдяки герцогу Орлеанскому, який з ув’язнення писав своїй дружині вірші на рожевих сердечках.
  1. Наприкінці XIX століття в Англії був випущений перший збірник віршів і тематичних привітань до Дня святого Валентина. Книга називалася «Керівництво молодій людині з написання валентинок».
  2. Основним подарунком на День святого Валентина є різноманітні солодощі у вигляді сердечок. За деякими даними щорічно багато жителів планети витрачають на цукерки, шоколад і пряники від 85 до 150 доларів, а продавці їстівних «валентинок» заробляють в цілому більше мільйона доларів.
  3. Квіти теж користуються величезною популярністю – у світі щороку в День святого Валентина і напередодні тільки троянд продається близько 200 мільйонів штук. Крім цього, в День закоханих часто дарують квіткові композиції у вигляді серця. До речі, іноді вони містять у собі полуницю або шоколадні «валентинки» на тонких металевих паличках.
  4. У Книгу рекордів занесена така подія , як найбільша кількість одружень під водою. У цей день, в 2001 році 34 пари з близько 22 країн світу обмінялися кільцями і, звичайно ж, клятвами, на 10 – метровій глибині, біля острова Крадан.
  5. Ще один рекорд на день закоханих : плитка шоколаду, яку занесли У книгу Гіннеса була зроблена в 2011 році в Швейцарії, довжина – 18,35 метрів! Вона складалася з 1500 плиток шоколаду червоного кольору! !