15 грудня – міжнародний день чаю: цікаві факти про напій

15 грудня - міжнародний день чаю: цікаві факти про напій
15 грудня - міжнародний день чаю: цікаві факти про напій

Сьогодні у світі відзначають День чаю. 
Тож, з цієї нагоди Коліжанка підготувала цікаві факти про напій:

  • За китайською легендою, чай винайшов імператор Шен Нонг у 2737 році до нашої ери. Під час подорожі слуги скип’ятили імператору воду, щоб її очистити, і в посудину з кип’ятком випадково впали декілька листочків чаю. Напій так сподобався Шен Нонгу, що згодом став національною гордістю.
  • Такі країни, як Японія, Китай, Індія, а також Шрі-Ланка і Тайвань, мають найбільші чайні плантації.
  • Колись у чашку перед чаєм наливали невелику кількість молока. Це робили для того, щоб захистити тоненький та крихкий фарфор. Сьогодні мало хто п’є чай з тендітних фарфорових чашок, а от традиція пити чай з молоком залишилась.
  • Слово «чайові» походить від англійського слова tips. В Англії у 18 столітті чай пили в особливих «чайних садах». В таких садах розташовувалися столики, на яких красувалися невеликого розміру коробочки з написом «T. I. P. S.» To Insure Prompt Servise – що перекладається, як «забезпечення швидкого обслуговування». Коли гість бажав гарячий чай швидко, йому потрібно було кинути в коробочку монету.
  • Не відразу люди зрозуміли, що чай необхідно заварювати і пити. У той час, коли чай тільки завезли в Європу, на королівському прийомі подали салат, зроблений з чайного листя. Блюдо гості з’їли, адже ніхто не бажав здатися неввічливим.
  • Чайний пакетик винайшов у 1904 році підприємець із Нью-Йорка Томас Салліван. Він з’ясував, що доставляти чай в металевих банках дорого. Тому спробував зберігати його у шовкових пакетах. Один його клієнт випадково впустив пакетик у воду. Спробував – з’ясувалося, напій зберіг свій смак. Пізніше шовк замінили на дешеві матеріали.
  • У зеленому чаї міститься на 50% більше вітаміну C, ніж у чорному чаї.