17 сучасних скульптур, які можна полюбити

Подорожуючи по інших країнах, неможливо не звернути увагу на роботи талановитих скульпторів, які створюють зі шматка каменю і металу справжній витвір мистецтва. У цій збірці ми вирішили розповісти вам про кращі шедеври людської фантазії, які прикрасили вулиці міст по всій земній кулі.

Поет Міхай Емінеску, Румунія

1

Ім’я Міхая Емінеску сьогодні вважається святим для будь-якого румуна або молдаванина. На честь нього і встановлена ​​ця скульптура, яка стає ще прекраснішою на заході.

Мустанги Лас-Колінас, США

2

Розмір бронзових мустангів в півтора рази більший їх натуральної величини. Основна ідея скульптури – передати рушійну силу, ініціативу і розкутий дух, які були притаманні Техасу в період його освоєння.

Розширення, США

3

Це дивовижна композиція зараз вважається одним з видатних шедеврів сучасного мистецтва. Скульптор Пейдж Бредлі говорить, що «Розширення» стало підсумком її роздумів про критичне ставлення публіки до скульптур, що зображує людину.

Перехід, Польща

4

Польща – це країна, на долю якої випало безліч труднощів і тягот. Цей пам’ятник присвячений жертвам прийняття закону про воєнний стан.

Гіпопотам, Тайвань

5

Скульптура гіпопотамів в тайбейському зоопарку служить знаком того, як важливо берегти диких тварин.

Черевики на березі Дунаю, Угорщина

6

Пам’ятник розстріляним євреям Угорщини. Він був встановлений в 2005 році.

Свобода, США

7

Міська скульптура Зенос Фрудакіса зображує одну людину, яка виділяється і крок за кроком відділяється від сірої маси осіб, рук і ніг.

Купаються хлопчики, Сінгапур

8

«Купаються хлопчики» є частиною серії пам’ятників «Люди річки», на яких зображений спосіб життя ранніх жителів, які селилися вздовж річки.

Меморіал пам’яті євреям, Краків

9

Стільці нагадують, що в період виселення євреїв у гетто, на вулицю виносилися всі меблі з поселень, щоб ніхто в будинку не сховав немовлят.

Скульптура лосося, США

10

Скульптура лосося в Портленді пробила наскрізь одну з міських будівель.

Леви, Великобританія

11

Чорні леви, створені професійним скульптором Кендрою Хейст, охороняють лондонський Тауер від непрошених гостей.

Скульптура павучихи Маман, Токіо

12

9-метрова скульптура, зроблена з бронзи, нержавіючої сталі і мармуру, з’явилася в 2007 році. «Цей павук – посвята моєї матері, яка була для мене найкращим другом, – говорить скульптур Луїза Буржуа. – Подібно павуку, вона була кравчинею ».

Гігантські коні Келпи, Шотландія

13

Будівництво тривало 7 років. Скульптури досягають висоти в 30 метрів і знаменують собою спадкоємність шотландської промисловості та економіки від коней-ваговозів, тягнуть вагони, плуги та баржі.

Дорога свободи, Вільнюс

14

«Дорога свободи» – це скульптура, присвячена двадцятиріччю відновлення Литовської держави і запрошуюча всіх жителів країни продовжити шлях свободи і єдності.

Телефонні будки, Великобританія

15

Скульптура створена зі списаних червоних телефонних будок класичної моделі К6. Вона знаменує собою символ епохи, яка, на жаль, йде в минуле, бо автомати замінюють мобільні телефони.

Емігранти, Ірландія

16

Великий голод в Ірландії залишив великий слід в історії країни. За ті кілька років голоду вона втратила 20-25% свого населення. Жертвам цього жаху і присвячений пам’ятник у центрі Дубліна.

Закохані дракони, Болгарія

17

Як заявляє автор пам’ятника скульптор Д. Лазарів, казкових персонажів він створив, щоб порадувати малюків – зовсім поруч знаходиться басейн, де тренуються діти.