3 лютого – іменини Максима: історія свята, прикмети, привітання

3 лютого - іменини Максима: історія свята, прикмети, привітання
3 лютого - іменини Максима: історія свята, прикмети, привітання

3 лютого – пам’ять преподобного Максима Ісповідника

Про ранні роки преподобного Максима Сповідника відомо небагато. Юнак отримав гарну освіту і деякий час був особистим секретарем імператора Іраклія. Тим не менш, життя чиновника в столиці його обтяжувало і він подав у відставку, після чого відразу ж відправився в Хризопольський монастир, а потім перебрався в монастир святого Георгія в Кізіку, де прожив до 626 року.

Тут були написані його перші роботи, які принесли йому популярність. Рятуючись від навали персів він, у числі інших біженців виявився в Карфагені, на території сучасної Північної Африки, де і включився в боротьбу з єрессю монофелітства. В 645 році там відбувся його знаменитий диспут з патріархом Константинополя Пірром.

Після перемоги на ньому, він відправився в Рим, де став одним з ініціаторів і богословських експертів Латеранського Собору 649 року. Цією подією він вступив у конфлікт із владою і був разом з папою Мартіном заарештований 653, за іншими джерелами 655 році. У 656 році преподобний Максим постав перед судом. Після нього він неодноразово пересилається з одного місця позбавлення волі в інше. Нарешті, у 662 році його знову привезли в Константинополь, де відбулося ще одне судове засідання. Засудивши його безкомпромісну боротьбу з монофелітством, влада засудила його до відсікання язика та правої руки і заслали на Кавказ.

Через деякий час святий Максим помер у фортеці Схимарис. Існує грузинський переказ, який вказує на точне місце його смерті і поховання, для його перевірки була направлена експедиція в 1915-1916 роках, але матеріали її роботи  були загублені в ході революції 1917 року і громадянської війни.

Народні прикмети

На свято Максима в народі Намагалися дізнатися яким буде урожай в цьому році.

Вважалося, що хороший урожай буде, якщо в 3 лютого зійде світлий місяць. А якщо ж буде просто ясне небо і невеликий мороз, то з урожаєм цього року буде все погано.

Якщо ж у цей день буде півмісяць, значить жито і борошно будуть в наступному році в коморі.

Також деякі прикмети в цей день могли розповісти про те, якою буде погода далі.

Якщо, наприклад, зайці з’являються в полі – значить наступні кілька днів буде сніг.

Риба на клює – буде великий мороз і заметіль.

Якщо лютий буде дощовим, то такими ж можна очікувати весну і літо.

У лютому багато інія на деревах – буде багато меду.

Лютий холодний і сухий – серпень жаркий.

Привітання з іменинами Максима

Максиме, зі святом тебе привітаю

Та від щирого серця тобі побажаю:

Будь щастям осліпленим

І завжди усміхненим!

Хай ангел тебе оберігає

Та від негод завжди застерігає!

***

Максиме, вітаю тебе зі святом! Май гарну мету в житті! Бажаю, щоб для досягнення бажаного в тебе не було перешкод! Міцного здоров’я, щасливої душі та великого серця! Нехай у тебе все виходить якнайкраще!