5 основних характеристик дизайну інтер’єру в стилі мінімалізм

Філософія мінімалізму – краще менше, але краще. Послідовники цього стилю вважають, що для досягнення комфорту, людині треба звузити кількість складових: лише функціональні та раціональні речі.

Сам напрям виник у Голландії на початку 20-го століття серед товариства художників “Стиль”. Їхня концепція полягала у тому, що будь-який художній твір або виріб мають бути виконані у чіткій структурі, відповідно до «інженерної конкретики та чистоти». Цей рух отримав візуальне відображення у мистецтві, архітектурі та інтер’єрі.

Як досягти мінімалізму в дизайні власного житла: 5 must have принципів

  1. Максимальна функціональність усіх елементів інтер`єру. Меблі мають бути застосованими у побуті, не захаращувати приміщення, залишаючи багато вільного простору. Тобто, якщо полиця, то не для краси, а справді для розміщення необхідних речей.
  2. Лаконічність оформлення простору – відсутність візерунків та складних фактур в оздоблювальних матеріалах. Однотонність та гладкість поверхонь у пріоритеті.
  3. Правильні геометричні форми в інтер’єрі, що відстежуються у меблях, декорі та фігурній побудові кімнати: квадрат, прямокутник, трикутник, коло, овал, рівні кути.
  4. Застосування невеликої кількості кольорів – до трьох. Тональність не обов’язково має бути монохромною, допускаються будь-які пастельні, темні, і навіть яскраві кольори.
  5. Приміщення у стилі мінімалізм вимагає достатнього освітлення, але його забезпечення не повинно візуально обтяжувати стелю. Помірної кількості світильників буде достатньо, особливо, якщо не блокувати потрапляння сонячного світла у кімнату фіранками.

Як декорувати житло у стилі мінімалізм

Якщо дотримуватися філософії мінімалізму, то декор може бути лише у вигляді речей, що експлуатуються: вазони для квітів, домашній текстиль (пледи, подушки, килим), посуд та інше.

Проте, якщо бажання лише у відтворенні самого стилю в інтер`єрі, то декорувати можна чим завгодно, головне – зберегти загальну концепцію дизайну: картини, постери, художні предметні інсталяції, додаткове освітлення, тощо.

Варто пам’ятати, що мінімалізм – це не спосіб обмеження, а навпаки – метод звільнення від усього зайвого.

Фото: WeCreate studio