7 серпня — Успіння святої Анни: історія свята, привітання

7 серпня відзначається Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Святій Ганні моляться в безплідді, про дарування дітей, про захист сімейного вогнища. Праведна Анна вважається покровителькою всіх жінок, вагітних, матерів та дітей.

У Анни та Іоакима довго не було дітей, і їм доводилося переносити презирство і глузування, так як в той час безпліддя вважалося ганьбою. Але вони ніколи не скаржилися і не нарікали, тільки молилися Богу.

В одне з великих свят, коли ізраїльтяни приносили в Єрусалимський храм дари Богу, у Іоакима дари не прийняли, порахувавши, що бездітний не має права і благословення Божого приносити дари. Це дуже засмутило Іоакима, він вважав себе самим грішним з людей і вирішив не повертатися додому, а усамітнитися і оселитися в пустелі.
Анна, вважаючи себе головною винуватицею цього, стала в пості і молитві ще старанніше просити Бога про дарування дитини. Одного разу, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з пташенятами, вона слізно молилася про дарування їм з чоловіком немовляти і пообіцяла, якщо таке диво станеться, принести дитину в дар Богу.
І в ту ж мить вона почула голос Ангела, який сповістив Анні про виконання її прохання і відкрив, що у неї народиться дочка, назвати яку слід Марія, і що через це немовля благословляться всі племена світу. З таким же благим повідомленням з’явився Ангел до Йоакима в пустелі і наказав йому йти до Єрусалиму, до своєї дружини. Церква називає Іоакима і Анну Богоотцями.

Привітання з Днем ангела АННИ:

В день святковий гріють душу,
Теплі побажання,
Настрій свята в серці творять,
Щирі привітання!
В іменини ми бажаєм,
І щодня й щомиті,
Хай же Анні помагає,
Ангел покровитель!
***
Бажаєм, щоб мрії здійснились,
Бажаємо миру й добра,
І серце щоб Анни зігріли
Теплі та щирі слова!
Хай сяють на небі всі зорі,
Та доля нехай посміхається,
І навіть найважчії гори
З успіхом легко долаються.
***
В день Ангела бажаю я любові
І від душі успішних перемог,
Натхнення, щастя світлого, здоров’я
І хай тебе оберігає Бог!
***
Ганнусю хочу привітати,
Здоров’я, щастя побажати,
щоб мрії здійснились Твої,
А ще безхмарних, теплих днів!