7 цікавих книг, які можна прочитати за вихідні

7 цікавих книг, які можна прочитати за вихідні

Хтось лише шукає собі виправдання, а хтось дійсно не має часу аби навіть дочитати книжку, почату ще у минулому році. Від цього захоплення навіть найцікавішою книжкою розгублюється.

А для тим, хто дійсно любить якісну літературу, хочеться нею насолоджуватись! Саме тому ми зробили для вас цю добірку, де кожна книжка — це не пересічний роман, а відомий автор, славу якому приніс саме якісний текст.

Ці книжки захоплюють так, що від них не можливо відірватись, а завдяки невеликому розміру, кожну з них можна прочитати за вихідні, що ідеально для нас, тих, у кого завжди так мало часу.

1. Рей Бредбері «Все літо, наче один день»

У майбутньому люди успішно колонізували Венеру, і вже кілька років мешкають на ній. Життя йде своїм ходом, діти колонізаторів вчаться в школі. Деякі з них прилетіли з Землі зовсім маленькими, вони не пам’ятають, що таке літо та як виглядає сонце. Але одна дівчинка Марго перебралася на Венеру пізніше за решту, вона добре пам’ятає всі ці речі. Через це інші діти починають заздрити їй та виникають цілком земні конфлікти.

2. Джордж Орвелл «Колгосп тварин»

У цьому чудовому романі, сповненому влучних алегорій та яскравих характерів, колгосп постає символом тоталітарного суспільства, а тварини – його вождями та громадянами. У творі можна знайти риси всіх відомих тоталітарних режимів, але він зовсім не про політику, а про звичайних людей, про те, як на них впливає влада, до чого вони удаються, аби зберегти її. Автор підводить читача до думки, що засліплені владою люди в решті решт стають схожими на тварин.

3. Джон Стейнбек «Про мишей і людей»

Двоє пройдисвітів колесять по півдню Сполучених Штатів Америки у часи Великої депресії. Шлях приводить головних героїв на багату ферму, де вони знаходять не тільки притулок, але й стають причиною та учасниками надзвичайних подій. Кохання, вбивство та страшна помста – сюжет цієї історії сповнений крутих поворотів та буде тримати читача у напрузі до останньої сторінки.

4. Михайло Булгаков «Морфій: розповіді, повісті»

Чудова та багато в чому автобіографічна збірка повістей відомого письменника, де зібрані дуже цікаві історії про доктора-початківця, які повністю занурюють читача в атмосферу бідної лікарні та змушують мимоволі співпереживати цьому сміливому персонажу, який по-справжньому захоплюється своєю професією. Кожна повість унікальна та має власний сюжет, який повністю захопить читача.

5. Габріель Гарсія Маркес «Полковнику ніхто не пише»

Після завершення довгої громадянської війни один з її ветеранів оселяється у провінційному містечку. Його життя не можна назвати казковим, герой ледь зводить кінці з кінцями. А головою проблемою героя стає самотність. Але він не складає руки і намагається з усіх сил долати труднощі та віднайти радість у житті. У цьому романі маленька людина стикається з абсурдом великого світу та гідно вистоює в цьому протистоянні.

6. Герман Гессе «Сіддхартха»

Ця книга сповнена атмосфери Сходу та натхнена індійською філософією. Вона оповідає про найважливіший пошук у житті кожної людини – пошук власного «я». Розмірковуючи над цією темою, автор доходить таких висновків, що знайти себе неможливо, якщо не відчути у житті всі можливі почуття – і щастя, і горе, і розчарування. Він наголошує, що щоб віднайти справжню духовність, мало просто плисти за течією, а треба ніколи не припиняти пошуки.

7. Алессандро Барікко «1900-й. Легенда про піаніста»

Історія життя геніального митця, захопленого музикою. Назва цього твору означає не тільки рік подій, але й ім’я головного героя. Він народився на борту круїзного лайнера, немовлям його знайшли кочегари та дали ім’я Новеченто. Все своє життя він прожив на кораблі та ніколи не ступав на землю. З дитинства головний герой почав захоплюватися грою на клавішах, він виріс геніальним піаністом, який практично ніколи не відривався від гри.

Зберігайте собі цю добірку, ми впевнені, що яку б книжку ви не обрали — вона вас не розчарує. А ви залишитесь задоволеними, від того, що нарешті пережили маленьку історію, не відриваючись на буденні турботи.

Джерело