9 лайфхаків для ідеальної постави, які настільки прості, що їх гріх не використовувати

Погана постава – часта причина болю в попереку і верхньої частини спини. Якщо ви теж страждаєте від цієї проблеми і хочете запобігти травмам у майбутньому, то можете почати з простих коригувальних вправ, які поліпшать вашу поставу в положенні сидячи, стоячи і під час ходьби. Не переживайте, оволодіння цією навичкою не вимагає багато часу. Насправді здебільшого потрібно просто час від часу стежити за своїм положенням.

Ми вибрали 9 порад, які допоможуть виправити поставу. І вони настільки прості, що ви можете вписати їх у своє повсякденне життя з цього моменту.

1. Притуляйте ступні до підлоги, коли сидите

Багато людей проводять більшу частину дня в сидячому положенні, що робить правильну поставу ще більш важливою. При цьому необхідно рівномірно розподіляти вагу між стегнами. Це можна зробити, зігнувши коліна під прямим кутом і поставивши ступні на підлогу. Якщо ваші ноги не торкаються землі, використовуйте книгу або підставку для ніг.

2. Підтримуйте поперек згорнутим рушником, щоб не сутулитися

Якщо ви сутулитеся, коли сидите, то це може стати причиною болю в попереку. На щастя, можна легко відрегулювати своє положення за допомогою спеціальної подушки під поперек або використовувати замість неї звичайний згорнутий рушник. Головне, щоб будь-яка підкладка розташовувалася рівно на попереку і підтримувала природний вигин цього відділу хребта.

3. Наклейте стікер на видне місце, щоб нагадувати собі про поставу

Нагадування про поставу дуже важливе в процесі адаптації до цієї звички у повсякденному житті. Щоб повертати себе до думки про свою позу протягом дня (до того, як у вас почне боліти спина), можна почати з чогось настільки ж простого, як легко помітний стікер з малюнком.

4. Суміщайте перевірку постави з тим, що ви робите регулярно

Кожний погляд в телефон, ковток води або читання статті на Коліжанці – це, ймовірно, те, що ви робите по кілька разів на день. Щоб частіше згадувати про поставу, можете спробувати задавати собі питання «чи правильно я сиджу?» кожен раз, коли виконуєте якусь звичну дію.

5. Перед тим, як рушити з місця, сядьте прямо, а потім відповідно відрегулюйте дзеркало заднього виду

Перед тим, як почати рух, необхідно ретельно відрегулювати дзеркало заднього виду. Сядьте прямо, перш ніж налаштувати дзеркало, щоб вам довелося зберігати гарну поставу під час водіння. Майте на увазі, що важливіше за все повністю бачити дорогу через лобове скло, тому вносьте такі коригування тільки при необхідності.

6. Тримайте руки в задніх кишенях, коли стоїте на місці

Якщо ви звикли сутулитися і нахиляти верхню частину спини вперед, є кілька простих вправ, які допоможуть швидко змінити цю звичку. Наприклад, опускаючи руки в задні кишені, ви розкриваєте плечі і автоматично випрямляєтеся.

7. Ідіть так, ніби на вас плащ. І побільше впевненості!

Для збереження гарної постави при ходьбі слід зосередитися на подовженні хребта. Сутулість або нахил вперед можуть давати зайве навантаження на м’язи спини, через деякий час викликаючи біль в них.

Невелика порада: ходіть так, ніби у вас за спиною майорить плащ (ну, або насправді носіть плащ). Це напевно допоможе вам тримати спину прямо, а голову – високо піднятою. Ще одна порада: уявіть, що вашу голову піднімає невидима мотузка, прикріплена до стелі.

8. Ходіть під час дзвінка

Мобільні телефони на те і мобільні, щоб їх можна було використовувати, вільно переміщаючись. Зробіть дзвінок своїм приводом встати з місця і розім’яти ноги. Вважається, що активність допомагає підтримувати гарну поставу протягом дня.

9. Підтягніть підборіддя: куди голова, туди і тіло

Положення голови багато що говорить про загальну позу вашого тіла. Необхідно постійно стежити за тим, щоб голова знаходилася рівно над корпусом. Це може здатися складним, але існує простий трюк: потрібно тримати підборіддя втягнутим, а голову відводити назад. Уявіть мотузку, що тягнеться від верхівки до неба, щоб все ваше тіло і шия красиво витягнулися.

Що допомагає вам тримати поставу протягом дня? Підійшла вам якась із наших порад?