90% людей носять медичну маску неправильною стороною! Ось як треба.

90% людей носять медичну маску неправильною стороною! Ось як треба
90% людей носять медичну маску неправильною стороною! Ось як треба

Всі знають, що таке медична (або хірургічна) маска. Вона призначена для того, щоб перешкоджати поширенню мікробів, бактерій і хвороб. Для медпрацівників це перший рівень захисту від інфекції при роботі з хворими. А для людей з ослабленим імунітетом маска слугує бар’єром, який оберігає від інфекцій, які можуть погіршити їх стан.

Але неправильно надіта маска може принести більше шкоди, ніж користі! Одна користувачка соцмереж нещодавно вирішила розповісти світу про те, як все ж таки потрібно надягати медичну маску.

Ось що вона написала:

«Поділюся з вами своїм знанням, як правильно використовувати медичну маску. Цього я навчилася в минулому році на практиці.

Якщо біла сторона торкається до вашого обличчя, це означає, що ви хочете захистити оточуючих від себе (не допустити передачі своїх мікробів іншим). Якщо ж біла сторона вивернута назовні, значить, ви хочете захистити себе від оточуючих (щоб мікроби ззовні не потрапили у ваш організм)».

Простіше кажучи, якщо біла сторона повернена усередину — то ви хворі і не хочете заразити інших. Якщо назовні — то ви здорові і хочете захиститися від чужих бактерій і болячок.

Блакитна або зафарбована сторона захищає рот і ніс від потрапляння сторонніх рідин (наприклад, краплинок слини). А біла сторона — це фільтр, що діє як бар’єр проти мікробів, коли ви дихаєте. Тому маску потрібно завжди носити кольоровою стороною назовні.

Лікарі також рекомендують мити руки з милом, перш ніж надягати маску. І, звичайно ж, ні в якому разі не використовувати одну маску на двох!

А ви знали, як правильно одягати хірургічну маску?

За матеріалами