Червоне горло — не діагноз! Це симптом якогось іншого захворювання

Червоне горло – не діагноз! Це симптомом якогось іншого захворювання😰, яке може вимагати, а може і не вимагати лікування. А запускати до рота всю артилерію світу🏹, яка пшикається, смокчеться, протирається, полощеться, чи ковтається категорично заборонено! І що саме цікаве: малюка, як правило, це абсолютно не турбує👼. Тут не може їсти і спати вкрай стурбована мама, чи лікар, який не виявив нічого патологічного, при огляді дитини, але таки знайшов один симптом та вирішив показати свій професіоналізм та знання смоктульок, пшикавок, а порою і антибіотиків, бо ж ГОРЛО ЧЕРВОНЕ.🧟‍♂️

Даний симптом може мати масу причин.🤔

Наприклад, на огляд до педіатра прийшла мама з 10-ти місячною дитиною. І тут знайшли червоне горло.

Причина 1️⃣: малюк міг добряче прокричатись,😱 проплакатись😭 перед візитом до лікаря – і ми будемо мати червоне горло. Лікувати треба? Ні!

Причина 2️⃣: дітлахи фізіологічно мають недостатність кардіального сфінктера в шлунку😖, і шлунковий сік міг подразнити ніжний епітелій ротоглотки. Лікувати потрібно? Ні! Як і кожну дитину після годування тримати в вертикальному положенні.

Причина 3️⃣: вірусна інфекція👻. Ми уже пояснувати в пості за #️⃣ #ГРИП #ПРОТИВІРУСНІ , що вірус розмножується в клітинах, в даному випадку в епітелії ротоглотки, а внутрішньоклітинно жодна “смоктулька” не подіє. Тому єдиним правильним рішенням буде багато пиття, а у випадку дітей на ГВ – найкращі ліки подаровані природою – грудне молоко🤱.

Тай червоне горло🔴, поняття дуже суб’єктивне : для когось аж пашить, для когось просто червоне, для когось помірно червоне, а комусь просто рожеве 🤔

Доречі, рефлюкси можуть мати абсолютно всі. Тому корекція харчування і повільна прогулянка після їжі – ваше лікування, а не лягти на диван “сало зав’язувати”.💁‍♂️

Дуже часто червоне горло викликає думки про ангіну😬. Цей термін давно віджив себе, коректніще говорити про гострий тонзиліт – запалення мигдаликів, бактеріальної етіології🧟‍♀️. І тут знову нестиковка. До 3 років бактеріальний тонзиліт буває дуже рідко, а до 1 року це просто фантастика, така вже вікова фізіологія функціонування мигдаликів. Якщо лікар підозрює бактеріальну причину – зробить стрептотест.🧜‍♂️ Тому, знову вірус, а як ми лікуємо вірус? 🍃Лісобакт, хлорфіліпт, септифрил, орасепт і ще маса всього що стоїть на прилавках аптек “від горла”.

Смоктульки маленькі діти просто не зможуть смоктати, пшикавки заборонені до 3 років. Практично до жодного з препаратів “від горла” в інтрукції немає даних щодо застосування в педіатричній практиці. Практично всі вони на травах🌱, тому ефективність їх також не зовсім доведена, до того ж можуть викликати алергічну реакцію, деякі містять в собі спирт. Думаю, це не те що би ви хотіли своїй дитині.

Основна роль “смоктульок від горла” інтенсивне виділення слини під час смоктання💦, та омивання горла своєю ж слиною, яка і має лікувальний ефект💯. Спреї мають антибактеріальний та знеболюючий ефект. Стосовно антибактеріальної дії я маю певні сумніви, все таки, основну роль грає слина та антибіотики💊, які призначаються за потреби. Тому залишається місцевий знеболювальний ефект.

⛑️Всі ці препарати призначаються як додатковий компонент в терапії запальних захворювань ротової порожнини, аж ніяк не як єдиний метод лікування і далеко не обов’язковий.

Якщо в дитини болить горло, дайте ібупрофен чи парацетамол, а ще краще щось прохолодне. Уявляєте, як приємно буде здивований малюк, якщо ви дасте йому морозиво.🍦 Холод має чудовий анестезійний ефект.

А всі пшикавки🧯 чи смоктульки можна замінити звичайним частим, рясним питтям🥤. Вб’єте 2 зайців одним махом: будете промивати горло та проводити регідратацію дитини, яка з температурою втрачає багато рідини, та і при вірусних інфекціях це єдиний метод лікування.🐈

І пам’ятайте кашель не дорівнює ❌ Сироп. А про причини кашелю і необґрунтоване призначення сиропів у дітей🚽 ми поговоримо в на вступному пості📜

Лікар-педіатр, Олександр Дейнеко